Spordiprojektidest toetatakse Audru ringrajal toimuvat Põhjamaade meistrivõistluste etappi Estonian Grand Prix 2019, laskesuusatamise IBU CUP 2019 ja kahevõistluse 2020 MK-etapi korraldamist Otepääl, orienteerumise EM ja MK-finaalvõistluse korraldamist 2020 Rakvere piirkonnas, 2019 Tallinn Open rahvusvahelist maadlusvõistlust ning iluuisutamise ISU juunioride MM võistluse korraldamist Tallinnas.

„Eesti on näidanud ennast tugeva rahvusvaheliste sündmuste korraldajamaana, mille tunnustusena usaldatakse Eestit juba mitmete maailmakarika etappide ning MMide korraldamisel. Kultuurisündmuste korraldamisel on Eestil üle 20 aastane traditsioon ja tuntust aitavad koguda kõrgelt tunnustatud rahvusvahelised esinejad. Meil on kindel positsioon ja seda tuleb hoida“, ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli. „Samas teeb veidi murelikuks infrastruktuuri valmisolek järgmise tasandi sündmuste korraldamiseks – nö klaaslagi on ees ja suurema kasvu tekitamiseks on vajalik tegeleda ka infrastruktuuri arendamisega.

Piirkondade majutusvõimalused ja liikumisvõimalused on saavutanud tippkoormuse ning kõrghooajal on tekkinud tõsine majutuskohtade puudujääk, mistõttu Eesti ei saa võõrustada kõiki rahvusvahelisi külastajaid, kes sündmusest osa võiks võtta. Turismiarenduskeskus otsib lahendusi ning panustab sellesse täiendavalt läbi turismiettevõtete ärimudelite toetusmeetme ning teiste tegevuste“, jätkas ta.

Toetuse summa ühe sündmuse kohta saab olla 20 000 kuni 65 000 eurot, millele toetuse saaja peab lisama omafinantseeringu vähemalt 30% ulatuses. Toetatakse sündmuse turundamist välisriikides ja läbiviimist Eestis. Kultuuri- ja spordisündmuste toetuse kogueelarve on 3,2 miljonit eurot, seda rakendatakse aastatel 2014–2020 ning rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.