MM-i ajal avaldati Vene meedias intervjuu, kus Tšerõševi isa, kes oli ka ise kunagi tippmängija, rääkis, et tema pojale oli vigastusest paranemise kiirendamiseks süstitud kasvuhormooni. Kuigi Venemaa jalgpalliliit väitis, et papa Tšerõšev ajas asjad segamini ning tegelikult oli tegemist lubatud plasmaga, lisas artikli avaldanud väljaanne, et Dmitri Tšerõšev oli tegelikult jutus kasutanud veel ühte väljendit, mis just keelatud kasvuhormoonisüstidele viitas.

Nüüd on igatahes Deniss Tšerõševi asus uurimist algatanud nii Vene kui ka Hispaania antidopinguagentuur. Venelaste RUSADA kuulas isa-poja juba MM-finaalturniiri järel üle ning on nüüd oma raporti saatnud hispaanlaste AEPSAD-ile ning ka rahvusvahelisele antidopingu katuseorganisatsioonile WADA-le.

Hispaania on mängus mõistagi seetõttu, et Tšerõšev mängib seal igapäevaselt ning väidetav reeglite rikkumine pandi toime just toonase koduklubi Villarreali juures.

Kasvuhormooni kasutamine ilma eelneva meditsiinilise erandi olemasoluta võib sportlasele tähendada kuni nelja aasta pikkust võistluskeeldu.

MM-i ajal eitas Tšerõšev keelatud ainete kasutamist.