Van Basten tõdes teisipäeval, et ei ütleks sellisest pakkumisest ära ja lisas, et ei kommenteeri teemat enne, kui KNVB on Ajaxile ametliku pöördumise saatnud, edastab Sportnet.

KNVB saatis Ajaxile ametliku arupärimise, kas van Basten ja tema abi John van’t Schip on saadaval. “KNVB peasekretär Henk Kesler on saatnud Ajaxile kirja, mis räägib koondise uue peatreeneri määramisest,” teatas Ajax.

Hollandi koondise peatreeneritool on vaba pärast juunis toimunud EM-i. Seal koondist juhendanud Dick Advocaat astus oma postilt tagasi hoolimata sellest, et Holland jõudis poolfinaali, kus kaotati Portugalile.

“Ajax on uhke, et tema treenereid tahetakse nimetada Hollandi koondise etteotsa. Kui nii läheb, on meil mõlema treeneri lahkumisest kahju,” ütles Ajaxi direktor Arie van Eijden.

Hollandi meedia kohaselt soovitas van Basteni ja van’t Schipi koondise juhendajateks määrata Hollandi jalgpalli suurim kuulsus Johann Cruyff.

39-aastane van Basten mängis oma karjääri jooksul Ajaxis ja AC Milanis. Tippjalgpallist loobus ta 1995. aastal kroonilise kannavigastuse tõttu.