Rahvusvahelise veemotoföderatsiooni UIM maailmameistrite gala toimub Monacos üheksandat korda ja gala patrooniks on olnud aastaid Monaco vürst prints Albert. Oma kohalolekuga
austasid galat olümpiavõitja Sergei Bubka ja mitmed teised spordikuulsused. Eesti sportlastest osalesid galal möödunud hooaja kolm maailmameistrit.

Kohal olid Rasmus Haugasmägi (tuli viiendat korda OSY-400 klassi maailmameistriks),
Stefan Arand (võitis klassi GT-30 maailmameistritiitli ja Mattias Reinaas (saavutas jetiklassis SKI Junior GP3 maailmameistritiitli).

Kõik kolm maailmameistrit olid esitatud UIM-i aasta sportlase nominentideks kahes kategoorias. Stefan Arand ja Mattias Reinaas esitati aasta juuniorsportlase tiitlile ja Rasmus Haugasmägi aasta sportlase tiitlile. Aasta sportlase tiitleid anti välja alles teist korda ja Stefan Arand valiti aasta tagasi 2016. aasta parimaks juuniorsportlaseks.

Seda ootamatum oli kui UIM-i president dr.Raffaele Chiulli ja Sergei Bubka kutsusid lavale aasta parimate sportlaste tiitleid vastu võtma täiskasvanute kategoorias Rasmus Haugasmäe ja juuniorite kategoorias teist aastat järjest Stefan Arandi.