"Meil polnud siin lihtne mängida, sest tegemist oli Jenissei koduväljakuga. Tegime kõva mängu, võitlesime lauapallide eest ja suutsime korvi all atleetlikku vastast lüüa. Olen oma mängijate üle väga uhke," vahendab VTB liiga koduleht Kairyse sõnu.

Jenissei loots Oleg Okulov: "See kaotus valmistab tuska, aga olime selle ära teeninud, sest mängida tuleb ikkagi 40 minutit, mitte 35. Mängisime enamus ajast tublisti, aga lõpetasime viimaks mängimise peaaegu sootuks, kuigi meil olid platsil parimad mehed."

Jenissei alustas kohtumist 9:0 spurdiga, kuid Kalev sai mängu kiirelt käima, kaotades avaveerandi vaid kahe silmaga. Teise veerandi võitis Kalev 27:23 ning läks poolajala kahepunktilises eduseisus. Mõõn tuli sisse kolmandal veerandajal, mis kaotati numbriliselt 17:27, kuid tugev neljas veerand (26:15) tõi Donaldas Kairyse hoolealustele magusa võidu.

7.27 enne lõppu juhtis Jenissei veel 11 punktiga, kuid aegamisi tuli Kalev skoori kasvatades heitlusse tagasi, viigistades seisu kaks ja pool minutit enne lõpusignaali seisul 88:88. Branko Mirkovici kolmene 1.35 enne lõppu viis kalevlased kolmega ette ning viimaseks korviks see jäigi.

Dramaatilistel lõpuminutitel, kui Kalev üritas tempot maha tõmmata, tegi Isaiah Briscoe kaks valusat pallikaotust. 17 sekundit enne lõppu eksis Mirkovic kolmesel ja Janari Jõesaar raskel kahepunktiviskel ning viimase rünnaku õigus jäi kodumeeskonnale.

Endine kalevlane Vitali Ljutitš võttis Jenisseile 3 sekundit enne lõppu Anthony Hilliardi luhtunud kolmese järel ründelaua. Kohtunik vilistas mängu seisma ja jättis rünnakuõiguse Jenisseile, kui mängida jäi vaid sekund. Ljutitš jõudis ka kolmese teele saata, kuid eksis.

Tabelis tõusti üheksandaks

Briscoe ja Mirkovici arvele kogunes Kalevi parimatena 20 punkti, Briscoe andis ka 7 korvisöötu. Kristjan Kangur toetas meeskonda 10, sajaprotsendilise tabavusega nii kahe- (2/2) kui ka kolmepunktivisetel (2/2) oli kokku 8 silma kogunud Erik Keedus, samuti hea mängu teinud Janari Jõesaar sai kirja 9 punkti, Thomas van der Mars 9 punkti ja 10 lauapalli.

Kalev/Cramo tõusis 4 võidu ja 9 kaotusega tabelis üheksandale kohale, Jenissei langes 11-ndaks (3-8). Kaleviga sama saldo peal on viimases play-off kohast kinni hoidev Permi Parma (4-7), kellele annab hetkel eelise parem võiduprotsent.

VTB hooaeg jätkub Kalevil 12. veebruaril, kui Saku suurhallis võõrustatakse tabeli teist meeskonda Kaasani Unicsit (9-1). Kolm päeva hiljem on Kalevi spordihallis vastaseks Nižni Novgorod (10. koht, 3-7).

Krasnojarski Jenissei - Kalev/Cramo
Võit siiski Kalevile 91:88! Tabelis tõustakse nelja võiduga üheksandale kohale.
Pall jääb Jenisseile siiski!
1 sekund lõpuni, pooleks pall.
Kalev võidab palli tagasi. 37 sekundit
Jenissei võtab aja maha.
Briscoele pallikandmine! 42 sekundit jäänud.
Dowdelli kolmene mööda, Briscoe saab laua.
1.16 mängida. Briscoe teeb pallikaotuse. Kalev veel kolmega peal.
88:91 Mirkovic tabab raske kolmese. 1.34 mängida. Jenissei võtab aja maha.
88:86 Braimoh korvi alt.
86:86 Briscoe vabavisked viigistavad mängu! 2.35 lõpuni
86:82 Braimoh tabab raske viske.
Van der Mars põrkab Braimohiga valusalt kokku. Lahkub väljakult omal jalal. Reielihasesse sai löögi.
84:82 Jõesaar murrab korvi alla ja kaks punkti kotis.
84:80 Dowdell
82:80 Kangur ja Jõesaar vähendavad vahe kahele silmale!
Meiers viie veaga väljas. Jenissei jääb ühest olulisest korvialusest jõust ilma. Aga meil on ka Simmons puudu.
Mirkovici ja Kanguri visetest pääseb Kalev viie silma kaugusele, Braimoh tabas ühe vabaviske. Seis 82:76
79:72 Mirkovici kolmene vähendab vahe seitsmele punktile.
Meiers teeb Jõesaarele oma neljanda vea. Vabavisked.
79:69 Jõesaar eksib teisel vabaviskel, ühe tabas.
Vahe juba 11 punkti. Simmons lahkub väljakult. Üks tehniline, üks ebasportlik.
Simmonsile ebasportlik viga Meiersi vastu. 7.35 veel mängida.
73:68 Keeduse kolmene tabab!
75:65 Dowdell suurendab korvi alt vahe kümnele silmale. Kairys on sunnitud aja maha võtma.
73:65 Zahharovilt korvi alt kaks punkti.
3. veerandaeg lõpeb Jenissei edunumbritega 73:65.
71:65 Nüüd on viskekontserdiks läinud.
69:65 van der Marsilt korvi alt hea tegutsemine, korvisööt Jõesaarele.
Mati Jaeski: Mitte üks kord näen, et on täiesti vaba koht viskamiseks aga miskipärast kukutakse põrgatama ning joostakse massi sisse, kus siis vägisi üritatakse palli korvi suunata. Milleks?!
Briscoe, kes toonud täna 18 punkti, saab kolmanda vea. Subotic on Kalevil nelja veaga. Kolm on ka Mirkovicil.
68:63 Zahharovilt tuleb valus kolmene vastu.
Jõesaar paneb kulbi ja Briscoe vähendab vahe kahele. 65:63
Subotici vabavisete järel seis 65:61. Kalev nelja punktiga taga.
61:57 Jõesaar toob Kalevile kaks punkti juurde.
Jenissei juhib 60:55. 5.45 veel 3. veerandit mängida.
Jenissei juhib juba kuue punktiga 58:52.
55:52 Ljutitš karistab oma endist koduklubi kolmesega.
52:52 Briscoe murrab läbi ja toob kaks punkti.
Mirkovic tegi oma kolmanda vea. Jenissei realiseeris 2+1 rünnaku ja läks 52:50 juhtima.
Teine poolaeg on alanud.
Gudumak jõuab veel Jenisseile kaks punkti tuua. Poolaeg Kalevile 48:46.
44:48 Mirkovicilt kolm punkti Kalevile!
Kalev võtab aja maha, Braimoh on visanud 8 punkti järjest. Seis 44:45, Kalev veel ühega peal. 33 sekundit mängida.
39:43 Braimoh tabab kolmese. Kalev juhib nelja punktiga.
41:43 Nigeerlane Braimoh vähendab vahe kahele silmale.
36:43 Kangur korvi alt, Briscoelt selja tagant sööt.
36:41 Mirkovic tabab vabavisked kindlalt. Pall jääb samuti Kalevile
2.54 mängida, Meiers teenib ebasportliku vea. Kalev juhib 39:36.
34:37 Briscoe tabab vabavisked. Hästi läks üksi üle väljaku ja proovis korvi alt, teenides vähemalt vea.
Martin Dorbekul pole pingil isegi mänguvormi seljas. Midagi on mehega lahti.
34:35 Lätlane Meiers lastakse liiga lihtsalt läbi.
32:35 Keedus viib kolmesega Kalevi juhtima.
Dowdelli vabaviske järel seis 32:32. 5.40 veel vaheajani minna.
Sellise pilguga tervitas Kairys ameeriklase läbi lasknud Kangurit (Kuvatõmmis VTB kodulehelt)
30:27 Dowdell murrab läbi ja toob Jenisseil korvi alt kaks punkti juurde. Kairys võtab aja maha.
28:27 Sokk võtab liikumise pealt keskpositsioonviske, sopsab ilusti sisse.
28:25 Hilliardilt kolmene.
23:25 Kangur avab oma punktiarve ja viib Kalevi ette.
23:21 Hilliard jäetakse vabaks, ameeriklane keskpositsiooniviskel ei eksi. Sellega lõpeb ka esimene veerandaeg.
21:21 Sokk viigistab kolmesest.
Kangurilt ilus "no look" sööt korvi alla Briscoele, kes teeb skooriks 21:18 ja sunnib kodumeeskonna aja maha võtma.
21:16 Brisoe toob Kalevile kiired kaks punkti.
Kangurile vilistatakse jooks. Seis sama. 2 ja pool minutit veerandaja lõpuni.
Kangur sekkus mängu, esimene kolmene läheb ässaks. Jenissei juhtimas 21:14.
17:12 Jõesaar vähendab vahe viiele punktile.
Jenissei juhib 17:10, veerandaega mängida 4 minutit.
Jõesaar ja van der Mars sekkuvad mängu. Briscoe tabab vabavisked - 14:6.
14:4 Ljutitš korvi alt. Vahe jälle kümme silma.
12:4 Subotic lõpetab Kalevi mõõna.
Simmons pahandab kohtunikuga ja saab tehnilise vea. Kalev juba 2:10 taga.
Jenissei algviisik: Hilliard, Komissarov, endine Kalevi mees Ljutitš, Meiers, Dowdell. Jenissei juhib juba 7:0.
Artjom Komissarov on üksinda Jenissei 5:0 juhtima viinud.
Kalevi algviisik: Briscoe, Subotic, Mirkovic, Keedus, Simmons
Eesti lipp on tribüünil esindatud! (Kuvatõmmis VTB liiga kodulehe otseülekandest)
Kalev/Cramo võitis viimati Krasnojarskit 2015. aasta 13. detsembril 80:70. Kokku on alates 2013. aastast mängitud omavahel 11 korda. Kalev on saanud vaid kaks võitu.