E-alagrupi veenvalt võitnud itaallased esinesid ka täna väga hästi ja korraliku surve järel haarati eduseis avapoolaja 33. minutil.

Esimene värav sündis olukorras, kui Itaalia ründaja Ederi karistuslöögi David De Gea enda ette pudistas, seal oli esimesena jaol keskkaitsja Giorgio Chiellini, kes tühja võrgu ees ka ei eksinud ja 2012. aasta EMi hõbemedalisti 1:0 juhtima viis.

Teisel kolmveerandtunnil Hispaania ründetegevus küll pisut aktiviseerus, kuid Gianluigi Buffoni head tõrjed hoidsid seisu muutumatuna. 91. minutil tehti skoori hoopis teisel pool, kui Graziano Pellè kontrarünnakul Matteo Darmiani söödu värava eest ära realiseeris ning Antonio Conte hoolealused teenitult veerandfinaali juhtis.

Kaheksa parema seas ootab itaallasi ees valitsev maailmameister Saksamaa.

Enne mängu:

Kaks suurt lähevad turniiri varajases faasis vastamisi seetõttu, kuna Hispaania ei suutnud D-alagruppi võita, vaid jäi Horvaatia järel teiseks. Itaalia tegi n-ö oma ära, võites E-alagrupi Belgia ees.

Kui valitsevat meistrit Hispaaniat peeti juba enne turniiri algust favoriidiks, siis Itaalia kerkis favoriitide sekka alagrupiturniiri esimeste mängudega ning eelkõige just tänu võidule Belgia üle.

Kahe meeskonna peale jääb põhimeestest tänasest mängust eemale vaid Itaalia poolkaitsja Antonio Candreva, keda vaevab kubemelihasevigastus.

Itaalia - Hispaania
Püstsööduga leiti paremalt äärelt Darmian, kes valveta olles palli värava ette saadab. Seal on olemas Pelle, kes mõnelt meetrilt ka ei eksi ja mänguvahendi võrku virutab!
OTSUSTATUD! ITAALIA LÄHEB 91. MINUTIL 2:0 JUHTIMA! PELLE KARISTAB KONTRARÜNNAKUL ÄRA!!
90 minutit täis ja lisati veel 4 minutit. Kas Hispaania suudab oma turniiri 240 sekundiga päästa?
Kuldne võimalus Piquel, kuid tema löögi toob Buffon suurepärase reflekstõrjega altnurgast ära!
David Silva madal pall viiekasti, aga rikošetiga pall nurgalöögiks. Sealt otsitakse Pedrot, kes aga nahkkera tribüünile saadab.
Hispania toob halvasti kukkunud vahetusmehe Adurizi 81. minutil uuesti puhkama, Pedro Rodriguez viimase Hispaania käiguna sisse.
Viimase 15 minutiga on pallihoidmis protsent 75-25 Hispaaniale.
Tosin minutit veel normaalaega minna. Hispaania ründetegevus aina elavneb, kuid kas aega on liiga vähe alles jäänud?
Iniesta ohtlik! Vazquez tsenderdab palli kasti joonele, kust Barcelona mees otse õhust väravale tulistab. Siiski üritus suhteliselt keskel ja Buffon tõrjub rusikatega.
Itaalia peatreener Antonio Conte vihastab nüüd korralikult ja lööb auti lennanud palli kaugele eemale. Kohtunikult väike loeng, aga tribüünile minema ei pea.https://twitter.com/TransfersCalcio/status/747483009230708736
Natuke taas Hispaania aktiviseerub ja Pique pääseb nurgalöögi järel peaga löögile. Siisi lendab üritus meetrikese üle värava.
Hispaania teeb järjekordse vahetuse: nende parim väravakütt Morata välja ja Lucas Vazquez sisse.
Vahetusmees Aduriz lööb ohtlikult, kuid pall veereb meetrikese Itaalia tagapostist mööda.
Hispaania esialgne teise poolaja aktiivsus on ka nüüd pisut kadunud. 68. minut tiksumas ja aega jääb aina vähemaks. Kes või mis suudaks valitseva Euroopa meistri päästa?
Hispaania värava ees paras segadus, aga De Gea palliputerduse järel ükski Itaalia ründaja jaole ei saa ja hispaanlased pääsevad ehmatusega. Itaalia on juba mitu väga head võimalust realiseerimata jätnud. Kas see lohakus karistatakse ka ära?
Hetk, kui De Gea Ederi löögi tõrjus:
Morata üritab 60. minutil palli üle Buffoni tõsta, aga üritus ebaõnnestub ja Buffonil on asi kontrolli all.
Eder pääseb jooksu ja Itaalia teine 55. minutil ülilähedal! Kuid De Gea on tasemel ja toob Itaalia ründaja löögi 1-1 olukorras ära!
Del Bosque hoolealused on kerge surve peale saanud ja pall on korduvalt kastis lahti olnud. Paraku Itaalia kaitsjate meestesummas korralikku lööki sooritada pole suudetud.
Hispaania on mitu korda kasti lähistelt vigu nõudnud, aga kohtuniku vile on seni vaikinud.
Hispaanlased tegid poolajal ka vahetuse: Nolito välja ja Aduriz sisse.
Alustasime teise poolajaga!
Sergio Busquets ja Sergio Ramos vaidlesid kohtunikuga ja sündis sellne huvitav pilt:https://twitter.com/FootballFunnys/status/747472740286930945
Giaccherini taas terav ja keerutab löögi tahanurka! De Gea on aga tasemel ja lükkab palli üle värava.
Pallihoidmis protsent 53-47 Hispaaniale, aga ega suuremateks võimalusteks see kiigutamine realiseerinud pole.
Väravaga sai läbi ka Hispaania 10 aastat kestnud seeria, kus finaalturniiri play-offides endale lüüa polnud lastud...https://twitter.com/OptaJose/status/747468921582813184
Hetk, kui Chiellini palli võrku lükkas. Kiitust väärib olukorras ka Giaccherini.https://twitter.com/UEFAEURO/status/747469327624986624
Ederilt hea terav karistuslöök, De Gea ei näe palli hästi, puterdab enda ette ja sealt karistab GIORGIO CHIELLINI juba ära! Teenitud eduseis itaallastele!
ITAALIA LÄHEB 33. MINUTIL 1:0 JUHTIMA!!
Löögid värava suunas praegu 4-2 Itaaliale, raami lennanud mõlemal 1. Just tegi Hispaania esimese löögi raami Iniesta, kuid see lendas otse Buffoni sülle.
Ramos nõuab Chielliniga võideldes penaltit, kuid kohtuniku vile vaikib.
Hispaanial nüüd poolvõimalus, aga Fabregase löök blokeeritakse kastijoonel ära.
Itaalia turniiri avavärava löönud poolkaitsja proovib kastist käärlööke, kuid De Gea saab käed vahele ja pall maandub Hispaania postis. Itaalia on väga hästi alustanud!
Giaccherini käärid ja pall lendab POSTI!
ITAALIA OHTLIK! Pelle pääseb hästi Florenzi karistuslööki peaga suunama, kuid De Gea toob löögi altnurgast ära.
Tõeline paduvihm on ka praegu staadionil. Fännidel on keebid seljas ja tullakse esiridadest ära treppide juurde, mis asuvad katuse all.
Päris meeldivalt lahtiselt on kohtumine alanud. Pall on korduvalt lennanud mõlema meeskonna kastis, kuid lööke veel sooritatud pole.
Läksime!
Meeskonnad on murul ja kõlavad hümnid.
Finaalturniiril suutis Itaalia hispaanlastest viimati üle olla 22 aastat tagasi...https://twitter.com/OptaJoe/status/747444013876264960
Hispaania on EMi play-offides päris pikalt puuri puutumatuna hoidnud. Kas täna seeria murtakse?https://twitter.com/OptaJoe/status/747448439290605568
Itaalia - Hispaania põnevusmänguni on jäänud pisut vähem kui tund ja algkoosseisus on avaldatud:https://twitter.com/UEFAEURO/status/747445365109039104