Šveitslastest lõi ainsana penalti mööda teisena lööma tulnud Granit Xhaka ning Poola võitis penaltiseeria 5:4.

Esimene poolaeg Saint-Etienne'is lõppes Poola 1:0 eduga, kui 39. minutil sahistas võrku Jakub Blaszczykowski. Poolakad vajusid teisel poolajal suurte jõududega kaitsesse ning šveitslased karistasid nad 82. minutil Xherdan Shaqiri käärlöögiga, millest sündis selle turniiri vaieldamatult kauneim värav.

Lisaaeg oli ettevaatlik, teramate momentidega Poola värava ees, aga vahetusest sekkunud Eren Derdiyok jättis lõpuminutitel kaks head võimalust kasutamata.

Poola veerandfinaali vastane tuleb täna hilisõhtusest mängust Horvaatia - Portugal. Kell 19 alustavad järgmist veerandfinalisti selgitama Wales ja Põhja-Iirimaa.

Šveits - Poola 1:1 (käib penaltiseeria)
Gunnar Leheste: Kuigi Poola võitis, ei olnud parimas mängijas ilmselt kahtlust. https://twitter.com/UEFAEURO/status/746732127908167680
Gunnar Leheste: Krychowiak lööb ülesse risti ja viib Poola veerandfinaali, kust tuleb neile vastaseks kas Horvaatia või Portugal!
Gunnar Leheste: Rodriguez lööb kindlalt vasakule alla nurka. 4:4.
Gunnar Leheste: Otsustav hetk Šveitsi jaoks... Vaja lüüa sisse.
Gunnar Leheste: Blaszczykowski ei eksi. 3:4 Poola ees.
Gunnar Leheste: Schär veel Swexitit ei tee. Sisse. 3:3.
Gunnar Leheste: Glik lööb ära, Sommer arvas nurga ära, aga näppe sellele pommile vastu ei saanud. 2:3 Poolale.
Gunnar Leheste: Shaqiri lööb kindlalt sisse, Fabianski hüppab teisele poole. 2:2.
Gunnar Leheste: Sommer saab näpud vahele, aga Milik lööb siiski sisse. 1:2 Poolale.
Gunnar Leheste: Xhaka lööb täiesti mööda! 1:1 endiselt.
Gunnar Leheste: Lewandowski põrutab kindlalt ristnurka. 1:1.
Gunnar Leheste: Lichtsteiner (Šveits) esimene lööja. Sees. 1:0.
Gunnar Leheste: AK lükati ka edasi, jumal tänatud!
Gunnar Leheste: Me lööme penalteid, me lööme penalteid, me lööme penalteid-penalteid-penalteid, valleraa!
Gunnar Leheste: Pall on ohtlikult lahti Šveitsi värava all. Ei taha Poola ka seda väravat lüüa.
Gunnar Leheste: 118. minut: Pall on taas peaaegu väravas Derdiyok saab rikošetiga tsenderduse vasakult äärelt, aga ei jõua varvast vahele, sest Poola kaitsja ja väravavaht on tal õigeaegselt vastas. Kaks korda oleks võinud mees juba mängu ära otsustada!
Gunnar Leheste: Super võimalus Šveitsil 113. minutil vahetusest sekkunud Derdiyokil peaga! Fabianski tõrjub. https://twitter.com/UEFAEURO/status/746726119441833984
Gunnar Leheste: Mis juhtub 9 minuti pärast, kui ETV-st peaks hakkama "Aktuaalne Kaamera"? Põnev, põnev...
Gunnar Leheste: Teine poolaeg lisaajast läks!
Gunnar Leheste: Esimene poolaeg lisaajast läbi. Clattenburg kamandab mehed jooma.
Gunnar Leheste: Poola teine vahetus kohe 104. minutil: Gosicki välja, Peszko (Granski Lechia keskväljamees) sisse.
Gunnar Leheste: Poola tegi 101. minutil alles esimese vahetuse. Maczynski välja, Jodlowiec (Legia poolkaitsja) sisse. Šveitsil kõik vahetused tehtud.
Gunnar Leheste: Algas esimene lisaaeg! 15 + 15 minutit ja siis läheb alles kell lukku.
Gunnar Leheste: Tõesti, mida suurem ja kaalukam turniir, seda rohkem seda meest on vaja! https://twitter.com/OptaJoe/status/746715699238830080
Gunnar Leheste: Lisaaeg!
Gunnar Leheste: Pilt väravast (AFP/Scanpix)
Gunnar Leheste: Siin on sulle seisu hoidmise karistus. Poola vajus pärast väravat nii alla ja andis initsiatiivi käest.
Gunnar Leheste: Kristjan Kalkun ütleb Shaqiri kohta õigesti... Mida tähtsam mäng, seda paremini mängib. Mäletatavasti ei viitsinud ta Tallinnas palli kaotades isegi kahte sammu eestlastele järgi joosta.
Gunnar Leheste: ÜKS-ÜKS!!!! Shaqiri viigistab 82. minutil käärlöögist! Kordan, käärlöögist! 16 meetri joone pealt, pall põrkab maha ja posti, aga ikka väravasse. https://twitter.com/UEFAEURO/status/746714688717717504
Gunnar Leheste: MIDA VÕIMALUST! Lillekülas jalutamas käinud Shaqiri põrutab 79. minutil põiklatti!
Gunnar Leheste: Šveits peab tegema 77. minutil sunnitud vahetuse. Behrami hoiab tagareiest kinni ja Gelson Fernandez tuleb teda asendama. Kui nüüd lisaajale peaks imekombel minema, siis teistele meestele head kannatamist!
Gunnar Leheste: Šveitsi viiendast nurgalöögist tekib Schäril hea pealöögi võimalus, aga pall lendab postist napilt mööda.
Gunnar Leheste: Fabianski võtab Rodriguezi löögi ristnurgast ära!
Gunnar Leheste: Šveits saab 72. minutil 25 meetrilt karistuslöögi. Kas nüüd?
Gunnar Leheste: Šveitsi teise poolaja pallivaldamisprotsent on olnud 64-36.
Gunnar Leheste: Šveits teeb teise vahetuse 70. minutil: Mehmedi välja, Derdiyok sisse, Türgi klubi Kasimpasa ründaja.
Gunnar Leheste: Poola on nüüd väga kaitsesse vajunud. Šveitslased avaldavad survet iga söödu ja iga mehe peale. 70 minutit saab kohe mängitud.
Gunnar Leheste: Embolo lendab 66. minutil Fabianskile õhuvõitluses täiega küünarnukiga sisse. Järjekordne valus laks. Aga väravavahid on tavaliselt rauast ja pole ka Fabianski mingi erand. Juba püsti ja läheb edasi!
Gunnar Leheste: Šveits vahetab 58. minutil - Džemaili välja, Blerim Embolo sisse.
Gunnar Leheste: Kohe 57. minutil kollane kaart Jedrzejczykile. Tagasi tegemine?
Gunnar Leheste: Lewandowski on hetkel arstide hoole all ja Clattenburg lubab mängijatel vett juua. Kell teeb tikk-takk-tikk-takk...
Gunnar Leheste: 55. minutil välgutab Clattenburg esimest kollast kaarti Fabian Schäri - kui edasi pääsevad, siis Schär vaatab veerandfinaali tribüünilt. Lewandowski tegi kukkudes efektse salto, aga kiirrünnaku maha võtmine ja korgid ees... Muud valikut polnud. (AFP/Scanpix)
Gunnar Leheste: Esimesel poolajal olime tunnistajaks vägevale pealelöökide etendusele! Viimati madistati esimesel poolajal nii tuliselt 2004. aasta EM-il. https://twitter.com/OptaJean/status/746702774063202304
Gunnar Leheste: 50. minut: Lewandowski proovib 16 meetri pealt varbaga värava lüüa. Sommer püüab siiski palli kindlalt.
Gunnar Leheste: Šveits alustab kohe ohtlikult! Shaqiri purjetab palliga väravajoone juurde, aga varbasööt ei leia omasid. Nurgalöögist tekib samuti terav moment! Poolakad veel veidi unised?
Gunnar Leheste: Teine poolaeg on juba alanud! Vahetusi pole tehtud.
Gunnar Leheste: Nii sündis avavärav. Oleks ilmselt isegi jalgevahelt löönud, kui väravavaht nii soodsalt ette hüppab. (Reuters/Scanpix)
Gunnar Leheste: Esimene poolaeg on lõppenud! Šveitsi suutis pärast avaväravat korraks hea surve Poola karistusala lähistel peale panna, aga riietusruumi võivad minna selgelt rind rohkem kummis poolakad.
Gunnar Leheste: Šveitsi nurgalöögi järel tekib Poolal kiirrünnak, kus mehetöö teeb ära Grosicki ja Baszczykowski lööb Sommeri jalge vahelt palli võrku!
Gunnar Leheste: 38. minut: Džemaili põrutab 17 meetrilt vasakuga peale, Fabianski tõrjub lati alt nurgalöögiks.
Gunnar Leheste: 35. minut: Šveitsi nurgalöögist tekib Schäril hea võimalus peaga lüüa, aga lööb otse keskele, kus seisab Fabianski kindlalt. Lõpuks üks hea võimalus ka Šveitsilt.
Gunnar Leheste: 33. minutil kohe uus kiirrünnak, mis lõpeb Miliku pealelöögiga välisküljega, läheb ikka selgelt üle, kuigi distants oli selline, kust tuleks ära vajutada.
Gunnar Leheste: 32. min: Grosickil tekkis võimalus Poola kiirrünnakust, mis algas sellest, et šveitslase vastu kasutati teisel pool väljakul võitluses käsi. Kohtuniku vile vaikis.
Gunnar Leheste: 30. minut: Sevilla mees Krychowiak saab nurgalöögist peaga vabalt löögile, aga lööb üle.
Gunnar Leheste: Pealelöögid 25 minutiga Poola kasuks 6:4, üks on Poolal ka raamidesse läinud.
Gunnar Leheste: Jakub Blaszczykowskile astutakse 25. minutil valusalt varba peale. Clattenburg jooksis mehe juurde, nagu oleks peapõrutuse saanud. Šveitsi fännid lasevad ikka igal võimalusel vilet. Muidu koduliigas vinget sõud tegevad poolakad on väga vaiksekesed. (Reuters/Scanpix)
Gunnar Leheste: Rodriguez üritas 22. minutil kaugest karistuslöögist otse peale põrutada, aga muidugi läks see kahemehelisse Poola müüri.
Gunnar Leheste: Ei sündinud siit midagi!
Gunnar Leheste: Poolakad venitavad kohutavalt nurgalöögi lahti löömisega, Šveitsi fännid lasevad mõnuga vilet.
Gunnar Leheste: 18. minut: esimese nurgalöögi teenib Poola. Šveitslased pole reegleid lugenud, mitu meetrit peab nurgalipust eemal seisma. Kohe tuleb teine otsa. (Reuters/Scanpix)
Gunnar Leheste: 14. minut: Lewandowskile leitakse karistusalasse hea sööt, aga Bayerni staar jääb kolme Šveitsi kaitsja vahele kinni ja lõpuks vilistatakse talle endale viga.
Gunnar Leheste: 10. minut: Džemaili pealelöögist sahiseb Poola värava küljevõrk.
Gunnar Leheste: Juba esimesel minutil teevad šveitslased halva söödu ja Lewandowski pääseb väravavahiga vastamisi, Milik põrutab üle värava. Oleks võinud ära tulla!
Gunnar Leheste: Kolm, kaks, üks, LÄKS! Enam ei saa öelda, et 90 minuti pärast on kõik selge, aga loodame, et on.
Gunnar Leheste: Hümnid kuulatud! Poolakad laulsid võimsalt kaasa, pooltel šveitslastel (või peaks ütlema šveitsimaalastel?) olid suud lukus. Ilmselt ei tea nad sõnugi.
Gunnar Leheste: Šveitsi lehm (AP/Scanpix)
Gunnar Leheste: Nonii! Pikk puhkus on läbi ja saab hakata jälle normaalselt (kolm mängu päevas) elama! Ennustasin täna Delfi Facebooki lehel, et esimesel poolajal selles mängus väravaid ei lööda. Meeskonnad alustavad ilmselt väga luuravalt ja olulisemad sõjaplaanid pannakse paika vaheajal riietusruumis.
Rasmus Raidla, Lille: Mänguni on jäänud pisut vähem kui tund ja algkoosseisud näevad välja sellised:https://twitter.com/EURO2016/status/746674226283843584