Kogu mängu vältel domineerivamaks pooleks olnud ungarlased ründasid küll sisuliselt kõik 90 minutit, kuid Islandi kaubamärgiks saanud kindel kaitse ning teravalt nõelavad rünnakud olid samuti Marseille'is kohal.

Avapoolaja lõpus saidki islandlased oma tahtmise - Ungari koondise hallides dressipükstes 40-aastane väravavaht Gabor Kiraly eksis nurgalöögi ajal väljatulekul, pillas palli keset karistusala maha ning olukorrast vilistati Islandi kasuks penalti. 11 meetri trahvilöögi realiseeris kindlalt saareriigi kõige teravama jalaga vutimees Gylfi Sigurdsson, viies sellega Islandi vaheajale eduseisus.

Kogu teise kolmveerandtunni kasvatas Ungari oma survet ning päris mängu lõpus kandis see ka vilja - 88. minutil suunas Islandi paremkaitsja Birkir Saevarsson oma väravasse Nemanja Nikolici madala tsenderduse ning saatis esimeses voorus Austria alistanud Ungari fännid ekstaasi.

Mängu päris viimasel hetkel oli Islandil võimalus kolm võidupunkti endale tagasi võtta, kuid Gylfi Sigurdssoni karistuslöögi ning vanameistri Eidur Gudjohnseni ürituse suutsid Ungari kaitsjad blokeerida.

Jalgpalli EM: Island - Ungari
Milline matš, milline vaatemäng! Ungarlased on lõpuvile järel selgelt rahulolevamad kui islandlased. Nägude põhjal võiks arvata, et Island kaotas mängu...
Sigurdsson lööb vastu müüri ning Gudjohnsen saab tagasipõrkunud palli rünnata, aga kaitsjad blokeerivad! Mäng läbi!
Islandil on nüüd kuldne võimalus karistuslöögist see mäng viimasel minutil ära otsustada. Gylfi Sigurdsson, milline löök peitub sinu jalas?
Sellises tujus olid Ungari fännid enne mängu - kas pärast mängu näeme samasuguseid stseene?https://twitter.com/NBCSportsSoccer/status/744191601472339969
Mängu lõpp tõotab päris tuline tulla. Kollaseid kaarte on venelasest kohtunik pidanud juba päris kuhjaga andma.
Saevarsson suunab ungarlaste paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse oma väravasse. Oi-oi-oi kui valus Islandi jaoks...
Ungari viigistab! Üks-üks!
Ungarlased vastavad päris ühemõttelise muudatusega - tipuründaja Adam Szalai sisse, keskkaitsja Roland Juhasz välja.
Islandi eest tuleb võimsate ovatsioonide saatel platsile ei keegi muu kui legendaarne Eidur Gudjohnsen, tõeline Islandi vutilegend.
Ungari surve aina kasvab ja kasvab...
Dzsudzsak virutab jälle kaugelt peale, aga Halldorsson on heas kohas ning püüab terava löögi kindlalt. Ungarlastel on aega veel veerand tundi ja mõni lisaminut peale.
Alfred Finnbogason võtab teist mängu järjest endale vahetuspingilt sekkununa kollase kaardi ning seetõttu teda alagrupivooru viimases mängus Austria vastu ei näe.
Gunnar Leheste: Ungari fännid on hoolimata sellest väiksest intsidendist enne mängu vägevad! Soovitan sotsiaalmeediast otsida videosid nende mängueelsest marsist ja koreograafiast Marseille tänavatel.
https://twitter.com/UEFAEURO/status/744219614234689536
Islandlastelt eestlastele mõneti huvitav vahetus: Karol Metsa endine klubikaaslane Bödvarsson välja, Ragnar Klavani praegune klubikaaslane Finnbogason sisse.
Island on nüüd päris-päris sügavale oma kasti surutud. Mängida on veel ümmarguselt 25 minutit.
Dzsudzsak virutab kaugest karistuslöögist otse peale, Halldorsson küll korraks pillab, kuid saab siiski palli kätte.
Ungari, kes pallivaldamisprotsendi järgi on mängu ülimalt selgelt domineerinud, on taas tasapisi Islandi väravat ähvardamas. Seni veel tulutult - aga kui kauaks?
Sigurdssoni tsenderdusest saab Sigthorsson suurepäraselt löögile, aga pall lendab väravast mööda!
Teisel pool platsi ähvardavad ka Ungari mehed ning saavad nurgalöögi kätte.
Bödvarsson ründab ungarlaste kastis lahtist palli käärlöögiga (!), kuid saadab oma ürituse üle värava.
Avapoolaja statistika oli selline. Kas Ungari suudab mängu murrangu tuua?https://twitter.com/UEFAEURO/status/744213823209480192
Ungarlased mängivad kenasti karistuslöögi lahti, kuid pealelöök lendab üle värava.
Teine poolaeg algas!
https://twitter.com/UEFAEURO/status/744211507853004800
Sigurdssoni viimasest seitsmest Islandi eest löödud väravast viis on tulnud ühest ja samast kohast. https://twitter.com/OptaJoe/status/744210190623510528
Kõlab poolajavile! Island üks, Ungari null ning väikeriigi rahvas juubeldab!
https://twitter.com/UEFAEURO/status/744208480224026624
Mängu esimene kollane kaart läheb Johann Gudmundssonile.
SEES! Island üks, Ungari null!
Gylfi Sigurdsson palli taga...
Kiraly tuleb välja nurgalööki püüdma, pillab palli maha ning võtab jätkuolukoras R. Sigurdssoni maha. Islandi kuldne võimalus!
Penalti Islandile!
https://twitter.com/UEFAEURO/status/744206150044909568
Oi-oi kui hea võimalus Islandile! Gudmundsson näitab oma jõudu Kadari vastu ning saab päris vabalt löögile, aga Kiraly võtab löögi jalatõrjega ära!
Kanada telekanali jalgpallistuudio tegi lõbusa austusavalduse ungarlaste dressipüksiväravavahile Kiralyle. Your move, ETV?https://twitter.com/Eurosport_IT/status/744205140622716928
Kohtumine on seni olnud üks korralik keskväljamadin. Ungari hoiab endiselt initsiatiivi, aga islandlaste kaitset neil naljalt murda ei õnnestu.
Islandlaste tsenderdused on olnud päris ähvardavad, aga Ungari on seni nendega toime tulnud.
Dzsudzsak jäetakse islandlaste poolt karistusalas päris vabaks, aga mehe pealelöök läheb korneriks.
Samal ajal päris halvad uudised Tšehhile: https://twitter.com/UEFAEURO/status/744201271142420480
Islandil paar päris ärevat võimalust. Bödvarsson sai ka peaga löögile, aga saatis palli värava katusele.
Esimesed kuus minutit on käinud pigem ungarlaste taktikepi järgi. Island seisab kaitses aga kenasti ning ehk ongi nemad meelsamini initsiatiivi vastasele loovutamas, et siis kiirete vasturünnakutega nõelata.
Mis toredad riistad meil jalgpallimängul kaasas on... Pilt enne mängu Ungari fännide sektorist. Foto: Reuters/Scanpix.
Läksime!
Lööme lukku meie hääletuse. 56% vastanutest (kokku 162 in) arvas, et Island võidab, Ungari võitu usub 21% ja viiki 24%.
Isegi rootslasest Lars Lagerbäck tundus Islandi hümni kaasa ümisevat. Islandlaste rahvushümn on põhjamaiselt rahulik, aga võimas.
Kihlveokontorid ning statistikaagentuurid peavad tänasel mängul kergeks favoriidiks Islandit.https://twitter.com/ESPNStatsInfo/status/744195479949344768
Islandi viimase aja mängud Ungari vastu pole just väga hästi läinud...https://twitter.com/OptaJoe/status/744190493198671872
Nagu juba koosseisudest näha oli, siis on ungarlased teinud ka mõned huvitavad muudatused - avamängus üle 40 kohtumise skoori teinud Adam Szalai alustab täna hoopis vahetuspingilt, samal ajal kui vahetusmehena värava löönud Zoltan Stieber on ära teeninud koha põhikoosseisus.
Islandi algkoosseis: https://twitter.com/GusLineups/status/744184999847530496
Ungari algrivistus: https://twitter.com/GusLineups/status/744185088380899328