Ilmselt poleks enamik osanud arvata, et avamängu järel on iirlastel tabelis rohkem punkte kui Belgial. Aga just selliselt seisult laupäevale vastu minnakse – Iirimaa tegi Rootsiga 1:1 viigi ja Belgia hävis Itaaliale 0:2. Üks tiitlisoosikutest vajab hädasti restarti, sest nende esitus avamängus oli pehmelt öeldes nõrk.

Vähemalt ajaloo põhjal on tegu võrdsete vastastega

Belgia ja Iirimaa on läbi ajaloo väga võrdsed vastased – 14-st omavahelisest mängust esimesel viis ja teisel neli võitu ning väravate vahegi 25:24. Tõsi viimati oldi vastamisi kahe Euroopa koondise kohta uskumatult kaua aega tagasi – 1997. aastal! Siis tehti MM-i play-off mängudes esmalt 1:1 viik ning teise kohtumise Belgia kodus võitis 2:1.

Tegelikult pärinebki Iirimaa viimane võit Belgia üle täpselt 50-aasta tagusest ajast, pärast 1966. aastat on tehtud neli viiki ja kahel korral jäi peale Belgia. Koefitsiendid on laupäevakski selgelt Belgia kasuks, "punaste kuradite" võit on 1.74, iirlaste võit 5.35 ja viik 3.80.

Poolaeg ja mäng lõppevad viigiliselt ehk X/X – 5.10. Panusta 2 eurot ja võida 10.20.

Iirimaa tegi Rootsi vastu väga korraliku etteaste ja tõestas, et hea meeskonnamängu, energia ja tahtejõuga saab soosikuid pigistada küll. Veteranist "Iiri Messi" ehk Wes Hoolahani värav võinuks mängu iirlastele isegi võita, kuid Ciaran Clarki omavärav tõi tabloole 1:1 viigi.

Hazardi ja De Bruyne'i osalemine kahtluse all

Vastupidiselt iirlastele, polnud belglastel Itaalia vastu meeskonnamängust haisugi. Belgia tegi mängus 16 pealelööki (vaid 2 raamidesse) ja sai 8 kornerit, aga suurepäraste individuaalsete oskustega mängijatel kas oli väga halb päev (Kevin De Bruyne), jäid liiga üksikuks oma driblingutega (Eden Hazard) või ei saanud lihtsalt piisavalt palli (Romelu Lukaku).

Marc Wilmotsi taktikalisi valikuid panid paljud küsimärgi alla ja peavalu teevad peatreenerile nüüd ka Hazardi ja De Bruyne'i vigastused. Wilmotsil on muide mängulinna ehk Bordeaux'ga tore side – esiteks mängis ta kohalikus Girondins'is ühe hooaja ja teiseks lõi ta just siin 1998. aasta MM-mängus Mehhiko vastu kaks väravat.

Iirimaa peab ilmselt hakkama saama ilma ründava ääre Jonathan Waltersita, kellele teeb haiget kannakõõlus. Lootus, et alles karjääri kolmanda koondisevärava löönud Hoolahan uuesti skoorib, on väike, aga koefitsient kõrge – 7.00. Avavooru 12-st mängust 10-s löödi vähem kui kolm väravat, nii et koefitsient panusele "alla 2,5 värava mängus" on samuti langenud – 1.81.

Kõik koefitsiendid kehtisid artikli kirjutamise ajal.
Jalgpalli koefitsiendid leiad Pafi spordiennustuse lehelt.