Tegemist on üksiku mänguga. Pärast seda kohtumist jääb valiksarja esimese mänguni kodus Valgevenega 23 päeva. Alagruppi kuuluvad veel teatavasti Poola ja Portugal.

„Saksamaa-suguse meeskonna Eestisse saamine on kindlasti esiteks suur töövõit ja teiseks annab see ka sportlikult hea pildi meie töö kvaliteedi kohta,“ sõnas koondise peatreener Tiit Sokk. „Kolmandaks võime Saksamaa ja Poola vahele kunstlikult tõmmata mõttelise võrdusmärgi taseme, mängustiili ja materjali osas.“

Sügisesel EMil võitis Saksamaa "surmagrupis" Berliinis vaid Islandit. Samas, nelja kaotatud mängu peale – Serbiale, Itaaliale, Türgile ja Hispaaniale, jäädi kokku miinusesse vaid 15 punktiga.
Saksamaa on 1993 a EMi kuld, 2005 a hõbe ning 2001 a neljas meeskond. Toona võideti ka Eestit 92:71. Saksamaa tugevast tasemest kõneleb seegi fakt, et NBA-s pallib hetkel kolm sakslast – Dirk Nowitzki (Dallas), Dennis Schröder (Atlanta) ja Tibor Pleiss (Utah).

Ülejäänud kontrollmängude kokkuleppimiseks tehti eeltööd juba eile ning osa neist kinnitatakse jooksvalt lähiajal. Kokku on EKLi peasekretäri Keio Kuhi sõnul kavas pidada ca kaheksa kontrollmängu.