Täna ja homme Laitse rallipargis toimuv Drift Allstars viies etapp on ainus üritus Euroopas, kus Tuercki tänavu sõitmas näeb.

"Olen käinud varem Lätis ja Valgevenes ja mujal Euroopas, kuid põhja pool seni veel mitte. Põnev on uut riiki külastada. Sattusin siia tänu headele sõpradele ja koostööpartneritele, kes mind ka Ühendriikides toetavad," rääkis Tuerck, kelle Eestisse toomisel mängis suurt rolli Wisefabi üks asutajatest Ardo Kalda.

Kuna enda autot olnuks liiga kulukas ja keeruline üle ookeani kohale vedada, laenas ta sõiduvahendi Euroopa erinevates sarjades tegutsevalt Venemaa tiimilt Fail Crew. Tegemist on Chevrolet 6,2-liitrise mootoriga Nissan S13-ga, mis muidu on Fail Crew sõitja Vjatšeslav Kalašnikovi varuauto.

Ryan vaimustus lapsepõlves ekstreemspordist. 9-aastaselt hakkas ta sõitma BMX-i ja krossitsikliga. 17-aastaselt jõudis ta välja USA mainekaimasse motokrossisarja AMA Motocross Nationals, kus eestlastest võistleb täna Erki Kahro.

Motokrossikarjääri kõrvalt paelusid teda ka autod. Pärast tsikli seljast maha tulemist ostis ta endale Ford Mustangi, millega ta kodu lähedal tühjadel parkimisplatsidel driftis. Kui Ryan internetist teada sai, et külg ees libisemine on päris spordiala ning sellega on võimalik raha teenida, soetas ta Mustangi asemele paremini juhitava Nissan 240sx ning modifitseeris selle ümber driftiautoks.

Tuerck alustas 2003. aastal väiksematest driftisarjadest ning tegi 2005. aastal debüüdi Formula Driftis. Kahest etapist piisas, et sarjas tegutsenud sponsorite tähelepanu äratada ning alates 2006. aastast on ta seal kaasa teinud kõik täishooajad.

Tuercki parim saavutus Formula Driftis on 2009. aastal üldarvestuse teine koht. Tänavune hooaeg pole läinud kahjuks just kõige libedamalt, hetkel on ta seal viie etapi järel (kaks on veel ees) alles 13. kohal.

2012. aastal käivitas Ryan internetipõhise telesaate "Tuerck'd", mille populaarseimal osal on Youtube'is tänaseks üle 2,7 miljoni vaataja. Oma hullumeelseimaks ettevõtmiseks nimetab mees aga maalilisel Oregoni teerajal kihutamist, kus igas kurvis ähvardas oht järsakust alla lennata.

Vaata seda videot siit!

Ryan Tuercki saate populaarseim episood: