Nigeeria sai kiiremini mängu sisse ning tekitas esimese veerandtunniga mitu ohtlikku momenti. 18. minutil jõudsid nigeerlased ka väravani, kui Emmanuel Emenike suunas täpse tsenderduse järel palli Hugo Llorisi selja taha. Kohtunikud olid aga oma ülesannete kõrgusel ja fikseerisid suluseisu, mis oli küll väga napp.

Poolaja keskel sai oma mängu täistuuridel käima ka Prantsusmaa. Parim olukord tekkis Pogbal, kes sai karistusala keskelt löögile. Nüüd oli nigeerlaste puurivahi Vincent Enyeama kord oma klassi näidata, päästes suurepärase tõrjega Nigeeria koondise. Kuigi ka esimese mängupoole lõpus oli mõlemal meeskonnal väiksemaid võimalusi, lõppes võrdselt kulgenud avapoolaeg 0:0.

Ka teist poolaega alustasid paremini nigeerlased, kes kombineerisid mitu ilusat rünnakut. 54. minutil oli Blaise Matuidil pisut õnne, et ta Ogenyi Onazi vastu tehtud vea eest vaid kollase kaardi sai. Lazio poolkaitsja vigastus osutus nii tõsiseks, et ta pidi platsilt lahkuma ja mängu toodi Ruben Gabriel.

Poolaja keskel, kui Olivier Giroud asemele toodi väljakule Antoine Griezmann, hakkas üha ohtlikumalt ründama ka Prantsusmaa. 69. minut tekkis senise mängu kõige ohtlikum olukord, kui Karim Benzema pääses väravavahiga üks-ühe vastu. Väravat siiski ei sündinud, sest enne kui pall väravasse jõudis veereda, suutis nigeerlaste kaitsja selle ära lüüa.

Prantslaste surve jätkus ning mängu favoriidid jõudsid teenitud väravani 79. minutil, mil siiani supermängu teinud Enyeama lõi nurgalöögi ajal väljatulekul palli ebaõnnestunult ära. Esimesena oli jaol Pogba, kes suunas nahkkera peaga tühja väravasse.

Nigeeria üritused mängu päästa vilja ei kandnud. Hoopis prantslased jõudsid taas väravani. Esimesel lisaminutil üritas Joseph Yobo enne Griezmanni palli ära lüüa, ent suunas mänguvahendi õnnetult oma väravasse.

Prantsusmaa ootab nüüd endale veerandfinaali vastast paarist Saksamaa ja Alžeeria.

PRANTSUSMAA - NIGEERIA
Mäng on lõppenud. Prantsusmaa võidab 2:0 ja ootab endale veerandfinaali vastast tänaõhtusest mängust, kus on vastamisi Saksamaa ja Alžeeria.
2:0 Prantsusmaale! 90. minutil suunab Joseph Yobo palli oma väravasse, kui üritab ründaja eest plalli ära napsata.
Nigeeria vahetus: Nwofor tuleb Mosese asemele.
Hetk, mil pall oli Nigeeria värava joonel:
Nigeerial on jäänud armuaega viis minutit.
1:0 Prantsusmaale! 79. minutil eksib siiani supermängu teinud Enyeama nurgalöögi ajal väljatulekul, lüües palli ebaõnnestunult ära. Pogba on peaga jaol ja suunab nahkkera tühja väravasse.
Taas prantslaste võimalus. Väravavaht toob Benzema pealöögi lati alt ära!
Prantsusmaa korraldab taas tulevärgi! Mitu tugevat lööki, korra käib pall ka latis!
69. minut: mängu kõige ohtlikum olukord. Benzema pääses väravavahiga üks-ühe vastu, kuid kaitsja lööb viimasel hetkel värava joonelt minema!
Prantsusmaa ülikauge karistuslöök leiab karistusalas Nigeeria kaitsja pea.
Lloris teeb hea tõrje ja päästab prantslased! Odemwingie tegi väga ohtliku pealelöögi.
Prantslaste vahetus 62. minutil: Giroud välja, Griezmann sisse.
Nigeeria on domineerinud teise poolaja esimest veerandtundi. Prantslased on üllatuslikult surve all.
Ruben Gabriel saab Nigeeria eest platsile.
Nigeeria peabki tegema vahetuse. Vigastatud Onazi lahkub.
54. minut: Matuidi saab kollase kaardi, sest tegi keskväljal Onazile jõhkra vea. Nigeerlane vajab arstiabi.
Emenike sai värava ette hea söödu, ent ei suuda peaga palli tabada. Varane saab samas olukorras palliga vastu oimukohta ja vajab taastumiseks aega.
Nigeeria on alustanud väga ohtlikult.
Teine poolaeg on alanud. Kumbki meeskond vahetusi teinud ei ole.
Hetk, mil pall käis Emmanuel Emenike löögist prantslaste väravas.
Pariisi linnatänavad on vallutatud vutifännide poolt:
Esimene poolaeg on lõppenud 0:0.
Avapoolaja mänguajale on lisatud kaks minutit.
43. minut: Llorisilt ilus tõrje!
39. minut: prantslaste ilusa kombinatsiooni lõpuks lööb Nigeeria karistusalas valveta jäetud Debuchy väravast mööda.
Nigeeria värava all korralik tulevärk, ent kaitsjad jäävad taas peremeesteks. Kõik sai alguse nigeerlaste lohakast pallikaotusest.
Pool tundi mängitud. Seis ikka 0:0.
Siiani igati kõrgetasemeline ja vaatemänguline mäng. Just selline nagu üks 1/8-finaal peab olema.
Pogba sai prantslaste kontrarünnakul karistusala keskele hiilgava söödu, ent lõi värava keskele ja Enyeama suutis Nigeeria meeskonna päästa.
21. minut: Nigeeria väravavaht päästab meeskonna!
Kohtunikelt tõeline täppistöö - Emenike oli tsenderduse hetkel enne värava löömist tõesti ülinapilt suluseisus.
Pall on Prantsusmaa väravas, kuid see ei loe!
Pall mängiti Emenikele ette, kes põrutab aga palli taevasse.
Nigeeriale uus karistuslöök. Keskelt 25 meetrilt.
Oshaniwa suunab tsenderduse taha posti, kuid ei midagi ohtlikku.
12. minut: Nigeeria saab vasakust äärest ohtliku karistuslöögi.
Esimesed kümme minutit on täiesti võrdne mäng. Nigeerlased ei tunne favoriitide vastu mingit aukartust.
Nigeeria saab kolm-kolme vastu võimaluse. Pealelöök lendab aga kaitsjate jalgadesse.
5 minutit mängitud: siiani on mõlema meeskonna kaitsjad ründajad üle mänginud.
Prantslased kombineerivad ilusti, viivad palli karistusalasse ja teenivad kohe ka ise nurgalöögi.
Nigeeria teenis nurgalöögi, ent ohtu prantslaste väravale ei teki.
Prantslased on alustanud aktiivsemalt, kuid midagi ohtlikku veel tekitatud ei ole.