Andsite Venemaa väljaandele sports.ru-le üsna avameelse intervjuu, kus rääkisite pikalt ka Calgary meeskonnavõistlusest, kus teil kästi hüpete ajal tornist alla tulla, et kogu meeskond katkestaks. Te polegi Eesti ajakirjanikele nii avameelselt sellest rääkinud.

Olen Eesti ajakirjanikele samasugust infot andnud. Mitte mingit salatsemist pole Eesti omadega ka olnud. Kõik on saanud ühesugust infot, nagu mina mäletan.

Te ütlesite sports.ru-le, et meeskonnavõistluse järel oli koosolek, kus asju selgitati ja arutati. Mida teile seal täpsemalt selgitati?

Arutati seda, et võistkond võeti maha ja me ei saa midagi muud teha, kui oodata järgmist võistlust.

Ja meeskond võeti maha seetõttu, et keegi oli andnud positiivse dopinguproovi?

Või oli selline kartus, seda ei tea nüüd keegi, mis seal tegelikult oli. Meile lihtsalt selgitati, et võistkond ei saanud võistelda. Kõik said aru ja läksid järgmiseks võistluseks valmistuma.

Üks sports.ru küsimus oli, et "Teie tõttu diskvalifitseeriti kogu võistkond" ja teie vastasite: "No ja mis siis..." Kas sellest võib aru saada, et just teie dopinguproov oli positiivne?

Ei, sellest ei pea nii aru saama. Kellegi pidi maha võtma, muidu ei oleks saanud meeskond katkestada. Kuna mina olin viimane hüppaja, siis võeti mind maha.

NSV Liidu koondise kartus, et keegi on dopinguga vahele jäänud, pidi olema väga suur, et otsustati meeskonnavõistlus katkestada.

Ma ei tea. Ma arvan, et see oli see põhjus, miks meid maha võeti. Nii nagu mina kuulsin, siis keegi ei tea, kas oli või ei olnud (positiivne dopinguproov), kellel oli ja kas oli üldse meil või aeti midagi segamini. Seal meie teadmised lõppesid toona ja ei ole ka praegu meil seda teadmist.

Loe Allar Levandi sports.ru-le antud intervjuud Calgary olümpia teemal SIIT