FIBA kategooria kohtunike 10 minutit väldanud jooksutest võeti ka videolindile ning see saadetakse tõestusmaterjalina rahvusvahelisse korvpalliliitu. Video tõestab, et mehed on jätkuvalt heas vormis ning kõlbulikud rahvusvahelisi mänge vilistama.

Uue hooaja eel on FIBA kategooria kohtunikke Eestis neli - Aare Halliko, Tanel Suslov, Mart Uuehendrik ja Timo Suslov. FIBA kohtunikuna lõpetas tegevuse Andres Tobi, kes läbis vastava koolituse ning hakkab nüüd komissariks. Eesti meistriliigas Tobi veel vilistab.

"Märkimisväärseid reeglite muudatusi algava hooaja eel pole. Üldjoontes analüüsisime eelmise hooaja õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, vaatasime videomaterjale ning lihvisime 3 kohtuniku mehaanikat," rääkis Delfile Eesti korvpalliliidu kohtunike komisjoni esimees Tanel Suslov. "Uudse lähenemisnurgana oli meil seminaril kavas loeng spordipsühholoogiast. Tartu Ülikooli teadur Aave Hannus rääkis teemast väga huvitavalt ning edaspidi plaanime sarnaseid asju veel teha," lisas Suslov.

Ühtlasi oli kohtunike komisjoni esimesel väga hea meel, et seminari väisasid alaliidu president Jüri Ratas ning peasekretär Keio Kuhi. "See annab tunnistust, et ka kohtunikud on osa "Meie mängust". Ausalt öeldes, ei mäletagi, millal viimati alaliidu juhtfiguurid kohtunikele nii suurt tähelepanu osutasid."

Vaata galeriid: