Kalev/Cramo peatreener Nenad Vucinic seisab väljaku ääres tavaliselt nagu vana rahu ise, ent eile läks tal ligi 40-punktilises eduseisus kops üle maksa. Ta polnud kohtunike mitme otsusega rahul  ja Mart Uuehendrik määras talle rahulolematuse väljendamise eest tehnilise vea.

„Kas see oli tõesti üllatus?” imestas Vucinic tund pärast mängu heatujuliselt. Muidugi tema enesekontrolli minetamine üllatas, serblane on erinevalt oma kaasmaalasest eelkäijast Veselin Maticist kogu hooaja käitunud viisakalt ja väljapeetult.

Aga eks pinge tõuseb meistriliiga finaalseeria eel haripunkti ja nüüd saab ta oma väärtust tõestada üksnes võitudega. Nii eurosarjas kui ka Balti liigas langes Kalev/Cramo lubamatult vara konkurentsist, mis tõstatas küsimuse: kas Vucinic suudab meeskonda ohjata?

TTÜ jaks sai varakult otsa

Edunäljastena alustasid Vucinici hoolealused poolfinaalseeriat TTÜ-ga, teise kohtumise 106:63 võitmine rahuldas nende nälga ehk vaid mõne protsendi. Kogu meeskond otsib ühist võimsust ja taktikanippe, et finaalseeriaks saavutada kooskõla, mis võimaldaks haarata ohjad kullaheitluses Tartu Ülikool/Rockiga (vabandust, Jaanus Liivak, ei usu, et KK Valga jaksab veel Rocki alistada).

Võrreldes kuu aja taguse Balti liiga veerandfinaalseeriaga võis täheldada, et Gregor Arbet on leidmas viskekindlust ja Rait Keerles taastamas võitluslikkust, mida ta näitas hooaja paremates etteastetes.

TTÜ pole siiski praegu Kalev/Cramole õige mõõdupuu

Üle kaheksa kuu väldanud hooaeg on tehnikaülikooli tudengite jõuvarusid kõvasti kulutanud.

„Jõuate, mehed, või ei jõua?” päris TTÜ peatreener Aivar Kuusmaa minutilisel nõupidamisajal hoolealustelt, kes olid jäänud teise poolaja hakul 29-punktilisse kaotusseisu. Juhendaja vaatas pingil kössi vajunud mehi ja vastas ise murelikul-isalikul viisil: „Näha on, et te ei jõua.”

Joosep Toome, kes on teinud arenguhüppe, ei jaksanud kalevlastega korvi all möllata, pealegi pidi ta põlvevalu leevendamiseks võtma valuvaigistit. Nüüd tuleb Kuusmaa-poistel energiat koguda pronksiheitluseks. Me­da­liga tõestaks Kuusmaa, et hooaeg läks korda. Aga enne peab kolme võiduni kestva poolfinaalseeria lõpetama.