Mäng siiski saadi lõpetada ja lõppseisuks kirjutati 81:77 kodumeeskonnale.

Hoolimata sellest, et lõpus saadi kolmekesi kahe vastu mängida (kõik ülejäänud mängijad eemaldati kohtunike poolt), otsustas Rapla meeskond siiski protesti kirjutada.

Skandaal sai alguse Rocki 76:67 eduseisul, kui Rapla lätlasest tagamees Artis Stankevits tegi Rocki pallurile Augenijus Vaskysele nii jõulise vea, et viimane Tartu vahetusmeeste pingi ees väljakule kukkus.

Leedulane üritas lätlast vastu tõugata, mispeale mõlema meeskonna mängijad nii platsilt kui ka pinkidelt juurde tormasid, kirjutab SLÕhtuleht.

Edasi oli juba keeruline eristada, kes kedagi ründas või kes lahutada püüdis. Olukorda tormasid lahendama ka kolm Falcki turvameest.

Kui mängijad lahutatud, kogunesid vilemehed Mart Uuehendrik ja Tanel Suslov ning komissar Ants Eek kohtunike laua juurde, et otsustada, mis edasi saab. Arutelu kestis kümmekond minutit, lõpuks eemaldati kaklemise eest kõik intsidendi ajal väljakul viibinud ning pingilt sinna jooksnud mängijad.

Protesti ja juhtunut arutab lähipäevadel korvpalliliidu distsiplinaarkomisjon.

Augenijus Vaskys oli võitjate tulemuslikum 16 punkti ja 9 lauapalliga. Martin Viiask, Tarmo Kikerpill ja Silver Leppik lisasid 11 silma.

Mindaugas Mockus ja Andre Pärn tõid Rapla meeskonnale vastavalt 21 ja 20 punkti.

Tartlased võitsid lauavõitluse 45:37, Rapla pallurid suutsid 38-st vabaviskest tabada vaid 17 (44,7%).