Kui Eesti lihvib vormi 19. augustil Riias toimuvaks oluliseks EM-valikmänguks Lätiga, siis soomlasi ootab lisaks EM-valiksarjale ees septembris ka MM-finaalturniir. Mäletatavasti jäi Eesti MM-valiksarjas Euroopast esimesena ukse taha. Eelmine kord läks põhjanaabritel MM-il väga hästi, koos Serbiaga jäädi jagama üheksandat kohta.

Täna alustas Eesti kehvalt, jäädes avageimis taha 4:15. Seejärel võideldi end mängu tagasi ning suruti oma tahe peale. Üheks võtmemomendiks oli kolmanda geimi lõpp, kui peatreener Gheorghe Cretu saatis kaotusseisus 20:23 servima Markkus Keele. Too lõigi häid planeerivaid serve, aidates Eestil geim võita.

Sinilõvide resultatiivseim oli 17 punkti kogunud Robert Täht. Mänguaega omavahel poolitanud diagonaalründajad Oliver Venno ja Renee Teppan tõid kumbki kahe geimiga 14 silma. Mõlemad olid heas hoos, Venno rünnakuprotsent oli 61, Teppanil koguni 73. Andri Aganits lisas 11 punkti (rünnak 82%), Kristo Kollo ja Timo Tammemaa kumbki 8. Andrus Raadik ei teinud taas kaasa kerge kõhulihase vigastuse tõttu, kuid mees peaks olema Läti vastu mängukorras.

Reedel võitis Eesti Soomet 3:2 ja eile 3:1. Enne neid võite püsis meie koondis põhjanaabrite vastu kuival lausa 12 aastat - viimane võit pärines 2006. aasta Euroopa liigast.

Võrkpalli sõprusmäng Eesti - Soome
Märt Roosna: Eesti resultatiivseim oli 17 punkti kogunud Robert Täht. Mänguaega omavahel poolitanud diagonaalründajad Oliver Venno ja Renee Teppan tõid kumbki kahe geimiga 14 silma. Mõlemad olid heas hoos, Venno rünnakuprotsent oli 61, Teppanil koguni 73. Andri Aganits lisas 11 punkti (rünnak 82%), Kristo Kollo ja Timo Tammemaa kumbki 8.
Märt Roosna: 25:19. Teppani rünnak lõpetab mängu, Eesti on võitnud 3:1. Sellega on sõprusmängud läbi, nii Slovakkiat kui ka Soomet võideti kolm korda. Võrkpallisõbrad, kohtume siis juba 19. augustil Riias!
Märt Roosna: 23:18. Kollo täpne rünnak ja mäng hakkab lõppema.
Märt Roosna: 24:18 ja 24:19.
Märt Roosna: 22:17.
Märt Roosna: 21:16. Teppanilt äss.
Märt Roosna: 20:16. Tähe rünnak. Muide, enne neid mänge võitis Eesti viimati Soomet aastal 2006.
Märt Roosna: 18:14.
Märt Roosna: 16:13. Blokid Treialilt ja Teppanilt ning Eesti liigub mängu võidu suunas.
Märt Roosna: 12:12. Kollo paneb blokiga Sivula kinni ja seis viigis.
Märt Roosna: 10:12.
Märt Roosna: 6:8.
Märt Roosna: 4:2.
Märt Roosna: 26:24. Teppani blokk lõpetab mängu. Eesti juhib 2:1. Pöörde aitas tuua seisul 20:23 servijoonele saadetud Markkus Keel.
Märt Roosna: 25:24. Treial lööb palli maha.
Märt Roosna: 24:24.
Märt Roosna: 24:23. Soomlased palli maha ei saa ning Teppan lööb ära.
Märt Roosna: 23:23. Keelelt kolm head servi, viimane oli suisa äss.
Märt Roosna: 22:23.
Märt Roosna: 21:23. Keel tuli servima ja esimene palling oligi hea, segaduses soomlased lükkasid lihtsalt palli üle ning Teppan lõi ära.
Märt Roosna: 18:21.
Märt Roosna: 16:20.
Märt Roosna: 15:19.
Märt Roosna: 14:17.
Märt Roosna: Pingile võetud Venno tegutses kahes esimese geimis väga hästi: 14 punkti, kasutegur +8, rünnak 61%.
Märt Roosna: 13:15. Treial tuleb Tammemaa asemel sisse.
Märt Roosna: 12:14.
Märt Roosna: 8:12.
Märt Roosna: 7:8. Kogenud 39aastane sidemängija Mikko Esko hanitab osavalt. Päris parimas koosseisus Soome siin ei ole, nii mõnedki senised põhikoosseisu mehed on puudu.
Märt Roosna: 2:4. Teppan on vahetanud välja Venno.
Märt Roosna: 25:19. Kui esimest geimi valitses kindlalt Soome, siis teist Eesti. Nüüd tahaks näha geime, kus on pinget lõpuni.
Märt Roosna: 24:19.
Märt Roosna: 23:16. Venno on hoos, üks rünnak järgneb teisele.
Märt Roosna: 22:15.
Märt Roosna: 21:13.
Märt Roosna: 19:11. Eesti dikteerib seda geimi kindlalt, lüües korralikku servi ja saades sealt lihtsaid punkte.
Märt Roosna: 18:11.
Märt Roosna: 16:10.
Märt Roosna: 15:8. Venno lammutab.
Märt Roosna: 12:7. Venno rünnak. Avageimis tõid tema ja Täht võrdselt 5 silma.
Märt Roosna: 10:5. Tähelt kaks rünnakut järjest, Kollolt korralik töö kaitses ja servil.
Märt Roosna: 8:5.
Märt Roosna: 4:1. Eesti meeskond on alustanud hoopis vihasemalt, blokk ja rünnak Aganitsalt, tark rünnaku lahendus Tähelt ja seis on soodne.
Märt Roosna: 20:25. Soome võidab avageimi uimselt alustanud eestlste vastu ikkagi kindlalt ja juhib kohtumist 1:0.
Märt Roosna: 19:24.
Märt Roosna: 17:22. Täht saab kirja haruldase punkti - ta tõrjub soomlase löögi rinnaga nende poolele tagasi ja pall kukub maha.
Märt Roosna: 15:21.
Märt Roosna: 15:19. Aganitsa rünnaku järel vahe juba neli punkti.
Märt Roosna: 12:18.
Märt Roosna: 7:16. Vahepeal võtsid eestlased keskele kokku ja arutasid, mida teha. Siis saadi seisult 4:15 kolm punkti järjest. See geim on ilmselt läinud, kuid mängu oleks vaja sisse saada.
Märt Roosna: 4:12. Eesti ründab üha auti.
Märt Roosna: 3:9. Mäkinen paneb Venno blokiga kinni, seejärel tulistab blokki ka Täht ja seis on hapu. Meil kirjas juba kolm serviviga.
Märt Roosna: 1:4. Mõned lihtsad vead eestlastelt ja Soome juhib.
Märt Roosna: Eesti algkoosseisus on Kert Toobal, Robert Täht, Oliver Venno, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Andri Aganits ning liberod Silver Maar ja Rait Rikberg.
Märt Roosna: Mäng algab. Taas ei tee Eesti poolel pisivigastuse tõttu kaasa Andrus Raadik, kuid Läti vastu on ta olemas.