Avasetis suutsid mõlemad väga kindlalt oma servigeimi hoida, seda seisuni 5:5. Siis sattus Kvitoval sisse paar ebakindlamat punkti ning Kontaveit kasutas võimaluse perfektselt ära. Tegi murde ja servis seejärel seti võidule, 7:5.

Teises setis pääses Kvitova kahel korral murdega ette, ent Kontaveit suutis end tagasi võidelda. Teisel korral lausa seisust 2:5. Sett läks kiiresse lõppmängu ja seal Eesti esireket 2011. aasta Brisbane'i tšempionile enam armu ei andnud. Kiire lõppmäng 7-1 ja kogu kohtumine Kontaveidi kasuks 7:5, 7:6(1).

Veerandfinaalis läheb Kontaveit kokku ukrainlanna Lesia Tsurenkoga (WTA 27.). Kontaveidi ja Tsurenko veerandfinaal peetakse neljapäeval kõige varem kell 12.30, Delfi TV vahendab ka seda matši otsepildis.

Eelinfo:

Matš on kavas turniiri peaväljaku teise mänguna, mis kava järgi ei alga enne kella 13 (kohalik aeg) ehk meie aja järgi kella 5. Enne seda matši peetakse seal meesüksikmäng Grigor Dimitrovi ja John Millmani vahel algusega kell 3. Kui see venib pikemaks kui kaks tundi, lükkub edasi ka Kontaveidi ja Kvitova matš.

Kontaveidi ja Kvitova matši võitja kohtub veerandfinaalis kas austraallanna Kimberly Birrelli (WTA 283.) või ukrainlanna Lesia Tsurenkoga (WTA 27.). Edetabelikohast hoolimata tasub Birrelli siiski karta, sest avaringis sai ta jagu Kontaveidi paarismängupartnerist, venelannast Daria Kasatkinast (WTA 10.).

Kontaveit alistas Brisbane'i avaringis 2018. aasta viimasel päeval hispaanlanna Carla Suarez Navarro (WTA 23.) 6:0, 6:3.

Kontaveit on Kvitovaga varem kohtunud neljal korral, millest kolm viimast matši toimusid eelmisel aastal. Montrealis ja Madridis jäi peale Kvitova, Prantsusmaa lahtiste kolmandas ringis Kontaveit. 2017. aasta Cincinnati turniiril oli samuti parem Kvitova ehk naiste omavaheliste mängude seis on 3:1.

KONTAVEIT - KVITOVA
Kontaveidi kiired kommentaarid: Olen väga rahul, kuidas hooaeg on alanud. Kaks head mängu ja olen veerandfinaalis. Eelmisel aastal mängisime Kvitovaga päris mitu korda ja teadsin, mida oodata ning et valmis tuleb olla kohe esimesest punktist.
Ja tuleb kohe esimeselt matšpallilt. Kontaveit võidab 7:5, 7:6(1). Järgmine vastane on ukrainlanna Lesia Tsurenko.
Kontaveit ees 6:1 ja tervelt viis matšpalli Eesti esireketil!
Seisult 5:1 poolte vahetus. Kontaveit on väga lähedal matši võitmisele.
Kontaveit toob rasked löögid väljakule tagasi ja lõpuks Kvitova eksib. Seis 4:1.
Anett kiires lõppmängus peal 3:1.
Õnnega pooleks võtab Anett ka teise punkti, 2:0.
Kvitova alustab ja esimese punkti kaotab. Ise eksib.
Teine sett kiires lõppmängus, seis 6:6.
Kvitova hoiab raskustega oma servigeimi, aga hoiab. Tšehhitar ees 6:5.
Kontaveit on tagasi mängus! Jutt siis teisest setist. Oli taga 2:5, aga nüüd on seis 5:5.
Anett ees 40:15, aga Kvitova suudab seisu võrdsustada 40:40.
Kvitova teeb topeltvea ja murret enam ei ole, seis 4:5. Suurepärane töö!
Kontaveidil kaks murdepalli. Ei ole veel teine sett ära läinud.
Kvitova pommitab kõvasti, aga Kontaveit hoidis palli kenasti mängus ja lõpuks vastane eksib. Seis 30:15 Anettile.
Aga Anett suudab ikkagi olukorda kontrollida ja võtab neli punkti järjest. Serv endiselt toimib kenasti, seis 3:5.
Jälle Anett oma servil raskes seisus, 0:30.
Kvitova võtab servigeimi nulliga ja juhib 5:2. Kontaveit kutsub treeneri väljakule.
Kontaveit võttis kotkasilma, aga eksis ja uuesti murdega taga 2:4.
Mõlemad murdepallid Anett pareerib ja seis tasa 40:40.
Kontaveidil raske seis, vastasel kaks murdepalli.
Kvitova on raskustes, aga saab ikkagi servigeimi hoitud. Tšehhitar teise setis ees 3:2.
Kiirelt geim Kontaveidile ja seis tasa 2:2. Serv toimib suurepäraselt.
Anett sai kohe murde tagasi. Kvitova jäi oma servil taha 0:40 ja teiselt murdepallilt asi klaar. Seis 2:1 Kvitovale, aga murret ei ole.
Teiselt murdepallilt läheb geim ära ja Kvitova teises setis peal 2:0.
Tšehhitaril esimesed murdepallid, seis Anetti poolt vaadates 15:40.
Kontaveidil avasetis esimese servi õnnestumise protsent tervelt 84! Serv jookseb.
Tšehhitar saab kindlalt geimi kätte ja seis 1:0.
Teine sett läks käima, taas Kvitova alustab.
Setpall Anettil seisul 6:5, 40:30.
Setti mängitud 42 minutit, Kontaveit oma servil ees 30:15.
Kontaveit murrab ja pääseb ette 6:5. Saab servida seti võidule!
Kontaveit teeb tõrje läbi võrgu ning saab kolmanda punkti vastase servigeimis. Kaks murdepalli 15:40.
Kvitova mäng on läinud lappama. Alustas servigeimi topeltveaga ja siis eksimus mängust veel otsa ja seis 0:30.
Anett hoiab pallingugeimi nulliga, seis 5:5.
Kvitoval võtab pausi ja peab treeneriga aru.
Aga murdepalli veel ei tule. Kvitova saab ikkagi oma ja läheb juhtima 5:4.
Pika pallivahetuse juures Kvitova lõpuks eksib ja esimest korda tasamäng 40:40.
Kvitova oma viiendas servigeimis teeb kaks topeltviga ja seis 40:30.
Nulliga pallingugeim Anettile ja seis 4:4. Ühtegi murdepalli pole selles matšis veel olnud.
Kontaveit võttis aja, et saaks treeneri Nigel Searsiga pisut aru pidada.
Kvitova serv on võimas. Kuivalt servigeim tšehhitarile ja seis 4:3. Vastane löönud juba kolm ässa.
Kvitova on varasemalt korra Brisbane'i turniiri võitnud, seda aastal 2011.
Anett hoiab servi. Seisult 13:30 võidab ta kolm punkti järjest ja võrdsustab seisu 3:3.
Kontaveidi ja Kvitova matš toimub Brisbane'i peaväljakul täistribüünide ees.
Kvitova võtab seisult 40:30 kotkasilma ja saab õiguse. Pall oli servil sees. Kvitova avasetis ees 3:2, murret ei ole.
Ka Anett on tasemel ja seis uuesti tasa 2:2. Seni on enamus punkte jäänud väga lühikeseks, kaks-kolm lööki ja läbi.
Kvitova oma servil taas kindlus ise. Kontaveit saab vaid ühe punkti ja vastane peal 2:1.
Kontaveit võrdsustab avasetis seisu 1:1.
Kvitova võtab esimese geimi kergelt. Neli punkti järjest tšehhitarile ja seis 0:1.
Kohtumine algab tšehhitari serviga.
Tere varahommikust tennisesõbrad! Eesti esireket Anett Kontaveit peab uue hooaja teise kohtumise ja Brisbane'i WTA turniiril vastaseks maailma edetabeli seitsmes number Petra Kvitova.