Mullune US Openi võitja Stephens alustas võimsalt ning võitis kiirelt avaseti. Lõpuks võitis Stephens kaheksa esimest geimi järjest, kuid seejärel sai mängu sisse ka eestlanna. Teise seti Kanepi võitiski ning ka kolmandas osutuas ta ameeriklannale kõvasti vastupanu ja tõrjus mitu matšpalli. Lõpuks võttis eeldatav favoriit siiski oma.

Stephens lõi kohtumise jooksul kaks serviässa ning Kanepi ühe. Topeltvigu tegi eestlanna 11 ning ameeriklanna ühe. Esimese servi õnnestumise protsent oli Stephensil 70 ning Kanepil 54. Kõikidest pallivahetustest võitis Stephens 100 ning Kanepi 84.

32-aastane Kanepi ja 25-aastane Stephens olid varasemalt omavahel kohtunud ühe korra. Vastamisi mindi 2012. aastal Estorili turniiril 32 parema seas. Sarnaselt seekordsele kohtumisele toimus matš liivaväljakul. Kanepi alistas toona 19-aastase Stephensi 6:1, 6:0.

Kui Kanepi on aastate jooksul võitnud neli WTA-turniiri, siis Stephensi kontol on kuus WTA-tiitlit. Karjääri kõige magusama triumfini jõudis Stephens mullu, kui ta võidutses US Openil. Kanepi jõudis toona mäletatavasti veerandfinaali.

Delfi toob Kanepi ja Stephensi kohtumise käigu lugejateni otseblogi vahendusel.

Kaia Kanepi - Sloane Stephens
4:6 - Kanepi lööb võrku ja mäng on läbi!
Stephensil uus matšpall.
Stephens lööb võrku ja Kanepi päästab matšpalli.
Stephensil matšpall.
Stephens kontrollib kogu punkti käiku ja viigistab seisu 40:40 peale.
Kanepil murdepall.
Stephens viib seisu viigini 30:30.
Kanepi saab Stephensi servil 30:0 ette.
4:5 - Kanepi teeb küll järjekordse topeltvea, kuid võidab siiski enda servigeimi.
Kanepi on enda servil 40:15 ees.
3:5 - Kanepi päästab matšpalli ja murrab lõpuks hoopis Stephensi servigeimi.
Kanepilt ilus vastus ning nüüd on eestlannal hoopis murdepall.
Esimese matšpalli Kanepi tõrjub.
Stephens on jõudnud matšpallini.
2:5 - Stephens saabki murde kätte.
Stephensile kolm murdepalli.
Stephens saab nüüd Kanepi servil 30:0 ette.
2:4 - Stephens on saanud ohjad enda kätte ja ta ei soovi neist enam mingil juhul lahti lasta.
2:3 - Kanepi võidab enda servigeimi.
1:3 - Stephens võidabki enda servigeimi.
Stephens saab enda servil 40:15 ette.
Juhendaja nõuanne Kanepile:“Pallivahetused lähevad praegu liiga pikaks. Proovi talle pallenatuke rohkem jõuga tagasi lüüa. Mäng on natuke liiga keskeleläinud. Mängi rohkem nurkadesse. Rahu!“
Vahpeal käib Indrek Tustit väljakul ja annab Kanepile veidike nõua, kuidas edasi mägnida.
1:2 - Stephens murrabki Kanepi servigeimi.
Kanepilt topeltviga, Stephensil murdepall.
Kanepi teeb mängu kaheksanda topeltvea. Stephens ei ole teinud seni ühtegi topeltviga.
1:1 - Stephens võidab raskustega enda servigeimi.
Stephens tõrjub mõlemad murdepallid.
Kanepi saab Stephensi servil kaks murdepalli.
1:0 - Kanepi on küll raskustes, kuid võidab enda servigeimi.
Kanepi päästab mitu murdepalli.
Stephens saab Kanepi servil 40:15 ette.
Kanepi alustab kolmandas setis servimist.
7:5 - seekord kasutab Kanepi esimese settpalli ära ning viib mängu otsustavasse setti.
Kanepile kaks settpalli.
Kanepi saab 30:0 ette, kuid seejärel tuleb Stephen lähemale.
Kanepi saab Stephensi servil 15:0 ette.
6:5 - Kanepi ei anna enda servil ameeriklannale võimalustki ning võidab nulliga.
Kanepi saab enda servil 30:0 ette.
5:5 - Stephens võidab enda servigeimi.
Kanepil hea võimalus seti võitmiseks, kuid eestlanna lööb healt positsioonilt võrku.
Kanepile kolmas settpall.
Kanepil suurepärane võimalus seti võitmiseks, kui võrgust tehtud löök läheb auti.
Stephens mängib kindlalt ja tõrjub Kanepi settpalli. Aga Kanepi saab kohe uue.
Kanepil settpall.
Kanepi saab Stephensi servil 30:15 ette.
Arst tuleb korra väljakule Kanepit abistama. Eestlannal on midagi silma läinud ja vedeliku abil üritatakse probleemide allikas kätte saada. Mäng jätkub.
5:4 - Stephens ei anna eestlanna servil Kanepile ühtegi punkti ja murrab nulliga tagasi. Tegelikkuses said selles geimis saatuslikuks Kanepi enda vead.
Nüüd omakorda kolm murdepalli Stephensil.
5:3 - Kanepi kasutab kolmanda murdepalli ära ja murrab selles setis teistkordselt Stephensi servigeimi.
Stephens võtab kaks murdepalli tagasi, eestlannal üks veel jäänud...
Ja nüüd kolm murdepalli Kanepile.
Kanepi saab Stephensi servil 30:0 ette. Siin on nüüd võimalus murdeks.
4:3 - Kanepi hoiab kindlalt enda servigeimi ning ei anna ameeriklannale võimalustki.
Kanepi saab enda servil 40:14 ette.
3:3 - Stephens võidab siiski enda servigeimi.
Kanepi on Stephensi servil 30:15 ees ning tal on suurepärane võimalus edu veelgi suurendada, kuid eestlanna lööb healt rünnakupositsioonilt hoopis võrku.
Stephens kutsub kõige selle peale treeneri väljakule.
3:2 - Stephensil oli küll kasutada murdepall, kuid Kanepi hoiab enda servigeimi.
Seis 30:30.
Kanepi jääb enda servil kiirelt 0:30 kaotusseisu.
2:2 - Kanepi saab murdepalli ning kasutab selle ka ära. Stephens lööb võrku.
1:2 - Kanepi võidab enda servigeimi. Eestlanna esimene geimivõit selles matšis.
Kanepi saab enda servil 15:0 ja seejärel 30:15 juhtima, kuid mõlemal korral lubab ta ameeriklannal seisu viigistada.
0:2 - Kõik jätkub samas taktis ehk Stephens võidab enda servigeimi.
0:1 - Stephens murrabki Kanepi servigeimi.
Stephens alustab ka teist setti võimsalt ning asub Kanepi servil 40:0 juhtima.
Teises setis alustab servimist Kanepi.
0:6 - Stephens kasutab teise settpalli ära ja võidab esimese seti kindlalt.
Stephensil esimesed settpallid.
0:5 - Kanepi on enda servil küll ees, kuid kaotab lõpuks taas enda servigeimi. Taaskord eestlannalt valus topeltviga.
0:4 - Stephens võidab enda servigeimi.
0:3 - Kanepi paneb topeltveaga end raskesse seisu ja kaotab lõpuks selles mängus juba teistkordselt enda servigeimi.
Kanepi servil on seis 40:40.
0:2 - Stephens võidab enda servigeimi kokkuvõttes suhteliselt kindlalt.
Stephensi servil on seis 30:30. Viimati läks Kanepil löök taas pikaks.
0:1 - Kanepi teeb topeltvea ning Stephens murrab eestlanna servigeimi.
Kanepi eksib taas ning Stephens on eestlanna servil 40:15 ees.
Kohtumise esimene punkt läheb Stephensile - Kanepi lööb auti.
Soojendus on läbi. Kerge hingetõmbepaus ja seejärel läheb mänguks.
Kanepi alustab servimist.
Kohtumine on peagi algamas. Mängijad teevad enne veidike sooja ning pall pannakse mängu orienteeruvalt 12.10.