Rapla spurtis avaveerandil 14:8 ja 19:11 ette ning läks esimesele vaheajale eduseisus 20:13. Teisel neljandikul jätkus mäng kodumeeskonna domineerimisel ja poolajaks oli Rapla edu 38:33. Kolmandal veerandajal jõudis Kalev mitmel korral viigini, kuid otsustavale perioodile mindi veel Rapla kahepunktilisel juhtimisel - 53:51.

Kodumeeskond püsis ees kuni 37. minutini, mil Vitali Ljutõtsi lähivise ja Cedric Simmonsi realiseeritud vabavisked viisid kalevlased 71:67 juhtima. Rapla jõudis lõpuminuti alguseks veel 71:71 viigini, ent 38 sekundit enne sireeni lõpetas Ljutõts kiirrünnaku korviga ja 13 sekundit enne vilet realiseeris Mirkovic kaks vabaviset seisuks 75:71. Sven Kaldre tabas veel kaugviske, kuid Mirkovic oli seejärel taas vabaviskejoonel täpne ning Bratoze ülikauge kolmene enam korvi ei jõudnud.

Mirkovic oli Kalevi resultatiivseim 27 punktiga. Sten-Timmu Sokk tõi 14 ja Mark Tollefsen 10 silma. Terve kohtumise vaid seitsme mehega mänginud Rapla parimana viskas Thomas van der Mars 17 punkti ja võttis 15 lauapalli.

Seeria neljas mäng toimub esmaspäeval Raplas.

Rapla Avis Utilitas - Kalev/Cramo
KÕIK! Kalev võitis 77:74. Lõpus tabas Kaldre esmalt kaugelt ja Mirkovic seejärel vabavisetel, Bratoz eksis ülikaugel kolmesel.
Mirkovic teeb vabavisetest seisuks 75:71.
Raplalt kolmene Kaldre esituses - 74:75. 4,3 sekundit jäänud.
Raplalt valesööt (Domen Bratoz) 16 sekundit enne lõppu!
Suarez eksib kaugviskel ja Ljutõtš teeb kiirrünnakust 73:71 Kalevile. Lõpuni jääb 33 sekundit.
Sokk eksib ja rünnak Raplale. Lõpuni jääb 45 sekundit.
Lõpuni jääb 1.15. Kalev alustab rünnakut.
Viik 71:71.
69:71. Kaks minutit lõpuni.
67:71 - kas Rapla kustub taas lõpuga?
Kalev pääseb ette 69:67. 3 minutit sireenini.
Mirkovic toob neli minutit enne lõppu tabava kaugviskega tabloole viigi 67:67. Tema arvel 23 punkti.
65:62 - 5.40 veel lõpuni.
63:62 Raplale, mängida 6.50.
58:58 - Sokk vastas koheselt Kajupanga kaugviskele.
Rapla ette 58:55.
8 minutit lõpuni - 55:55.
Viik 53:53.
Rapla juhib kolmanda veerandi lõpuks 53:51.
Visketabavus on mõlemal meeskonnal kehvake: Kalevil kahesed 36 ja Raplal 43%, kolmesed vastavalt 26 ja 31%.
Viik 51:51, Keedus tabas kaugviske.
Kalev jõudnud punkti kaugusele - 49:48.
Rapla juhib veerandi keskel 49:43.
Rapla hoiab eduseisu: 41:38.
Teine poolaeg on alanud.
Raplal on väljakul käinud vaid seitse meest, Kalevil kümme. Kas mängu lõpus maksab taas kätte?
Suarez tabab poolelt väljakult lõpusekundi kolmese ning Rapla läheb vaheajale 38:33 eduseisus.
Rapla ees 31:29. Poolteist minutit minna avapoolaja lõpuni.
Kalev jõuab kahe punkti kaugusele - 26:28.
Rapla juhib 28:24. Teisest veerandist mängitud kuus minutit.
Teise veerandi neljandaks minutiks juhib Rapla 26:19.
Avaveerandi võidab Rapla 20:13.
Juba 19:11 Rapla kasuks.
Rapla spurtis ette 14:8. Varrakult mõtlemisaeg.
10:8 Rapla kasuks.
Viik 8:8.
Neli minutit mänginud ning Kalev pääseb juhtima 6:5.
Rapla juhib 4:1.
Pall on mängus! Kolmas finaalkohtumine on alanud.
Meeskonnad on väljakul.
Publik aina koguneb: Raplal on täna väljaku kõrval kasutada kuues mees...
Fännid kogunevad:
Tantsutüdrukute soojendus:
Tere õhtust! Alexela korvpalli meistriliiga finaalseerias peetakse täna kolmas kohtumine, kui Rapla Avis Utilitase meeskond võtab Sadolini Spordihoones vastu valitseva meistri BC Kalev/Cramo. Pall pannakse mängu kell 19.00.