Odaviskevõistluse võitis sakslane Andreas Hofmann, kes viskas täna ainsa mehena üle 90 meetri. Võidu tõi talle kolmandas voorus visatud 91.44.

Magnus Kirt sai teisel katsel kirja 87.57, mis tõi talle kindla teise koha. Viimase vooruga viskas end kolmandaks valitsev Euroopa meister Thomas Röhler (85.76). Neljanda koha sai indialane Neeraj Chopra (85.73) ja viiendaks jäi poolakas Marcin Krukowski (85.32).

Meeste 400 meetri tõkkejooksus võidutses Briti Neitsisaarte sportlane Kyron McMaster ajaga 48.08. Kõigest kahe tuhandikuga kaotas talle norrakas Karsten Warholm. Kolmandana lõpetas türklane Yasmani Copello (48.73). Rasmus Mägi jooksis välja aja 49.28, mis andis talle neljanda koha.

TEEMANTLIIGA FINAAL ZÜRICHIS
Sellega on tänane kergejõustikuõhtu lõppenud! Eestlaste jaoks möödus õhtu edukalt, Kirt teine ja Mägi neljas!
Naiste teivashüppe lõpptulemused:
Meeste kaugushüppe lõpptulemused:
Naiste 5000 meetri jooksu võitis keenialanna Hellen Obiri ajaga 14.38,39.
Meeste odaviske lõpptulemused:
Magnus Kirt saab Teemantliiga hooajal kokkuvõttes teise koha! Auhinnaks juurde 20 000 dollarit.
Andreas Hofmann saab viimasel katsel kirja 85.95.
Magnus Kirt viskab viimases voorus 75 meetri joone juurde ja ei lase tulemust ära lugeda.
Thomas Röhler viskab viimasel katsel 85.76 ehk Kirdile on teine koht kindlustatud!
400 meetri tõkkejooksu ametlikud tulemused:
400 meetri tõkkejooksu võidab Kyron McMaster ajaga 48.08. Norralane Karsten Warholm jääb teiseks napilt (48.10) ja kolmas on türklane Yasmani Capello (48.73).
Rasmus Mägi sai Teemantliigas neljanda koha! Mägi ajaks jäi 49.28.
Start on antud!
Nüüd algab meeste 400 meetri tõkkejooks. Mägi stardib 7. rajalt.
Seis enne viimast vooru:
Hofmann jätab katse vahele.
Oda lendab kõrge kaarega, aga jääb paar meetrit 80 meetri joonest puudu ja katset ära lugeda ta ei lase.
Nüüd Magnus Kirt taas viskel!
Neeraj Chopra ei paranda samuti tulemust: 79.79.
Thomas Röhler viiendal katsel tulemust kirja ei saa ja asub praegu 83.76-ga neljandal kohal.
Viie minuti pärast astub starti Rasmus Mägi 400 meetri tõkkejooksu finaalis!
Ka liider Andreas Hofmann ei saa neljandas voorus tulemust kirja.
Neeraj Chopra ja Magnus Kirt neljandas voorus tulemust kirja ei saa.
Thomas Röhler kolmandas voorus tulemust ei paranda: 86.63.
Meeste 200 meetri jooksu võitis ameeriklane Noah Lyles ajaga 19,67. Türklane Ramil Guliyev lõpetas teisena (19,98). Kolmandaks jäi Trinidadi ja Tobago Jereem Richards (20,04).
Üldseis kolme vooru järel: Hofmann 91.44, Kirt 87.57, Chopra 85.73.
Kirt saab kolmandas voorus kirja 79.71.
Andreas Hofmann asub võistlust juhtima. Sakslane põrutas kolmandal katsel 91.44!
Tuletame meelde, et 22.44 astub võistlustulle Rasmus Mägi!
Julian Weber saab kolmandas voorus kirja 82.96.
Üldseis pärast kahte vooru:
Andreas Hofmann parandab samuti võimsalt oma tulemust ja tõuseb teiseks tulemusega 85.95.
Super! Magnus Kirt asub võistlust juhtima, kui saab teisel katsel kirja 87.57!
Indialane Neeraj Chopra põrutab 85.73!
Mida suudab Magnus Kirt?
Teises voorus juba tulemused paremad! Julian Weber saab kirja 83.68. ja Krukowski 82.40.
Esimeses voorus sai parima tulemuse kirja Andreas Hofmann, kes viskas 81.10.
Meeste kuulitõukes võidutses uus-meremaalane Thomas Walsh, kes tõukas parimal katsel 22.60.https://twitter.com/Diamond_League/status/1035241596168617984
Magnus Kirt alustas esimest vooru samuti tagasihoidlikult. Avakatsel läheb kirja 79.25.
Sakslane Julian Weber sai esimeses voorus kirja 77.57. Hiljuti India rekordi 88 meetri joone taha viinud Neeraj Chopra piirdub avakatsel 78.53-ga.
Peatselt on algamas meeste odavise!
Meeste 1500 meetri jooksu võit läks Keeniasse. Võidutses Timothy Cheruiyot ajaga 3.30,27. Teise koha sai tema kaasmaalane Elijah Motonei Manangoi. Kolmandaks jäi Ayanleh Souleiman.
Naiste 100 meetri jooksu Teemantliiga võitis Elevandiluuranniku sprinter Murielle Ahoure (11,01). Teisena lõpetas britt Dina Asher-Smith (11,08) ja kolmandaks jäi Ahoure kaasmaalane Josee-Marie Ta Lou (11,10).
Meeste odaviske stardinimekiri:
Napilt jäi teiseks marokolane Soufiane El Bakkali, kes kaotas Kiprutole vaid neli tuhandikku. Kolmanda koha sai ameeriklane Evan Jager.
Võimas! Vägeva lõpu teinud Conseslus Kipruto võitis meeste 3000 meetri takistusjooksu ajaga 8.10,15. Eriliseks teeb võidu veel see, et pea kogu distantsi jooksis Kipruto vaid ühe jalatsiga, sest üks läks jooksu alguses kaduma.
Naiste kõrgushüppes võitis Maria Lasetskene, kes ületas kõrguse 1.97. Naiste odaviske võitis valgevenelanna Tatsiana Khaladovich, kes viskas 66.99.
Mitmel alal on juba Teemantliiga võitja selgunud. Naiste kolmikhüppes võidutses kolumbialanna Caterine Ibarguen (14.56).
Naiste 800 meetri jooksus võitis Teemantliiga ülekaalukalt Caster Semenya (1.55,27). Teise koha sai Ajee Wilson ajaga 1.57,86 ja kolmandaks jäi Natoya Goule (1.58,49.).
Suurfavoriit Steven Gardiner tõmbas jooksu käigus oma jalalihase ära ja finišisse ei jõudnud.
400 meetri jooksu võitis ameeriklane Fred Kerley ajaga 44,80. Talle järgnesid ameeriklane Nathan Strother (44,93) ja britt Matthew Hudson-Smith (44,95).
Peatselt on algamas meeste 400 meetri jooks!
Meeste odaviske võistlus algab kell 21.55 ja 400 meetri tõkkejooks kell 22.44.
Tere õhtust, kergejõustikusõbrad! Täna selguvad 16 alal tänavuse hooaja Teemantliiga sarja võitjad. Eestlastest on odaviskes võistlustules Magnus Kirt ja 400 meetri tõkkejooksus Rasmus Mägi.

ENNE VÕISTLUST:

Enne viimast etappi on Magnus Kirt Teemantliiga odaviske punktitabelis kolmandal kohal. Kirdil on võimalus täna tulla ka Teemantliiga võitjaks, sest tänase võistluse parim loetakse kogu sarja võitjaks.

Lisaks Kirdile on võistlustules veel lätlane Gatis Cakšs (hooaja parim 83.89), poolakas Marcin Krukowski (84.55), indialane Neeraj Chopra (88.06), tšehh Jakub Vadlejch (89.02) ja sakslased Julian Weber (86.63), Andreas Hofmann (92.06) ning Thomas Röhler (91.78).

Meeste odavise algab kell 21.55.

Teise eestlasena on täna stardis Rasmus Mägi, kes astub üles 400 meetri tõkkejooksus.

Tema konkurentideks on itaallane Jose Reynaldo Bencosme de Leon (49,58), Türgit esindav Yasmani Copello (47,81), Lõuna-Aafrika Vabariigist Cornel Fredericks (49,30), ameeriklased TJ Holmes (48,30) ja Bershawn Jackson (49,08). Lisaks stardivad veel Kyron McMaster (47,54) ja Berliini EM-il kulla võitnud Karsten Warholm (47,64).

Start antakse kell 22.44.

Lisaks odaviskele ja 400 meetri tõkkejooksule selguvad täna võitjad veel 14 alal. Homme selgitatakse Brüsselis ülejäänud 16 ala Teemantliiga võitjad.

Teemantliiga võitja saab täna auhinnaraha 50 000 dollarit, teine 20 000 ja kolmas 10 000 dollarit.

Delfi teeb tänasest võistlusest tekstipõhise otseblogi.