Magnus Kirt võidutses odaviskes 84.43-ga. Kirt näitas täna väga stabiilset seeriat: 82.70, 84.07, 82.49, 83.54, 84.43, 84.34. Teiseks jäi Tanel Laanmäe, kes sai parimal katsel kirja 78.54.

Kettaheites tegi täna oma viimase võistluse Pärnu publiku ees Gerd Kanter, kes piirdus 60.43-ga, mis andis talle viienda koha. Kettaheite võistluse võitis rootslane Simon Petterson 63.54-ga. Teise koha sai Martin Kupper 62.41-ga. Kolmandaks jäi islandlane Gudni Valur Gudnason 62.20-ga.

Rasmus Mägi sai 300 meetri jooksus kirja aja 33,95, mis andis talle oma jooksus kolmanda koha. Tema jooksu kiireim oli lätlane Janis Leitis 33,31-ga, mis oli ühtlasi uus staadionirekord. Teisena lõpetas Oleksiy Pozdnyakov 33,93-ga.

Meeste kuulitõukes võidutses Bosnia ja Hertsegoviina sportlane Mesud Pezer 20.33. Kristo Galeta piirdus 18.50-ga, mis andis talle neljanda koha.

Naiste vasaraheites sai Eesti rekordi omanik Anna Maria Orel 66.25-ga teise koha. Võitis Sofya Palkina 69.86-ga.

KERGEJÕUSTIKUÕHTU PÄRNUS
Naiste 1000 meetri jooksu tulemused:
Meeste 1000 meetri jooksu tulemused:
Meeste vasaraheite lõpptulemused:
Magnus Kirt sai viimasel katsel kirja 84.34. Kirdil täna väga stabiilne seeria, kõik visked jäid vähem kui kahe meetri sisse. Kirdi seeria täna: 82.70, 84.07, 82.49, 83.54, 84.43, 84.34.
Tanel Laanmäe lõpetab odaviske teisena. Parim tulemus 78.54. Nüüd asub viimasele katsele Magnus Kirt!
Eesti rekord jäi siiski püsima. Meeste 300 meetri jooksus võitis lätlane Janis Leitis 33,31-ga. Teisena lõpetas Oleksiy Pozdnyakov 33,93-ga. Rasmus Mägi lõpetas kolmandana ja ajaks 33,95.
Rasmus Mägi asub kohe starti meeste 300 meetri jooksus. Kas tuleb uus Eesti rekord? Praegune kuulub Marek Niidule (32,24).
Magnus Kirt parandab viiendas voorus oma tulemust! Viiendal katsel läheb kirja 84.43!
Naiste 300 meetri jooksu võitis ukrainlanna Tatyana Melnyk 37,10-ga. Teisena lõpetas Anastasiya Bryzgina 39,17. Ann Marii Kivikas jooksis 39,74, mis on ühtlasi uus Eesti A-klassi rekord.
Magnus Kirt jätkab stabiilset seeriat. Neljandal katsel saab kirja 83.54.
Magnus Kirt viskas kolmandal katsel 82.49.
Tanel Laanmäe viskas kolmandal katsel umbes 70 meetri joone peale ja tulemust ära lugeda ei lase.
Naiste kaugushüppes võidutses Krystyna Grushytina 6.61-ga. Lätlanna Mara Griva sai teise koha 6.25-ga. Lauma Griva sai kirja 6.21. Neljandana lõpetas Grit Šadeiko 5.92-ga-
Naiste vasaraheite võitis Sofia Palkina 69.86-ga. Anna Maria Orel sai teise koha 66.25-ga. Kati Ojaloo oli kolmas (64.22).
Võimas! Magnus Kirt jätkab suurepärast seeriat, kui 12. võistlust järjest viskab ta üle 83 meetri. 84.07 on Kirdi teise katse tulemuseks!
Kuulitõuke võistluse võitis Mesud Pezer 20.33-ga. Teise koha sai valgevenelane Aliaksei Nychipar 20.23-ga.
Teisel kohal on odaviskes praegu Tanel Laanmäe 78.54-ga.
Esimesel katsel läheb kirja Kirdile 82.70!
Magnus Kirt asub kohe viskama.
Naiste vasaraheites on käimas kuues voor. Anna Maria Orelil täna siiamaani parim tulemus 66.25.
Kuulitõukes juhib pärast nelja vooru Bosnia ja Hertsegoviina tõukaja Mesud Pezer 20.33-ga. Kristo Galeta on tulemuse kirja saanud vaid ühel katsel: 18.50.
Peatselt on algamas meeste odavise, kus võistlustules Magnus Kirt!
Meeste 100 meetri jooksus oli kiireim ukrainlane Oleksandr Sokolov ajaga 10,40, mis on ühtlasi uus Rannastaadioni rajarekord.
Meeste kettaheite võidab rootslane Simon Petterson 63.54-ga. Kupper saab 62.41-ga teise koha. Kolmas oli Gudnason 62.20-ga. Neljas Frifirica 61,65-ga. Viies Kanter 60.43-ga.
Martin Kupper heitis viimasel katsel 62.41, millega tõuseb teisele kohale.
Gerd Kanter sai viimasel katsel kirja 59.68. Tema parim tulemus täna on 60.43, millega saab viienda koha.
Enne viimast vooru asub Kanter neljandal kohal. Esimene on rootslane Petterson, kellele järgnevad Firfirica ja Kupper.
Kanter saab viiendal katsel kirja 60.43 ehk parandab 3 sentimeetri võrra oma tulemust.
Kupper neljandal katsel tulemust kirja ei sanud. Simon Petterson parandab oma tulemust ja kindlustab liidrikohta tulemusega 63.54.
Naiste 100 meetri jooksu võitis ukrainlanna Tatjana Melnik ajaga 11,68.
Anna Maria Orel saab esimesel katsel kirja 64.28.
Kanter parandab oma tulemust. Neljandal katsel heidab ta 60.40, millega tõuseb neljandaks.
Kanter teeb kolmandal katsel senise parima heite. Kirja läks 58.99. Asub hetkel viiendal kohal.
Kupper saab kolmandal katsel kirja 60.30.
Kolmandana heitis üle 60 meetri islandlane Gudni Valur Gudnason, kes sai kirja 60.40.
Kanteril maandub ketas teisel katsel 55 meetri joone juurde. Tulemust ta taas lugeda ei lase.
Kettaheites on uus liider rootslane Simon Petterson, kes heitis teisel katsel 63.22.
Naiste 100 meetri tõkkejooksu võitis Annimari Korte ajaga 13,17. Grit Šadeiko lõpetas teisena (13,39) ja Svetlana Parokhonka kolmas 13,58-ga.
Kupper heitas teisel katsel 55 meetri joone lähedale.
Naiste 100 meetri tõkkejooksus startima pidanud Berliini Euroopa meister Elvira Herman (Valgevene) vigastas soojendusel end ja võistlusel ei osale.
Pärast esimest vooru liider Kupper.
Kanteri esimene katse ebaõnnestub ning katset ta ära lugeda ei lase.
Rootslane Simon Petterson heidab 60.58, millega hetkel teine.
Martin Kupper heitis esimesel katsel 61.60, millega asub võistlust juhtima.
Kogu staadion aplodeeris Gerd Kanterile, kelle kuulsast Pekingi olümpiavõidust möödub täna 10 aastat!
Esimesena astuvad võistlustulle kettaheitjad. Kell 18.10 algab kettaheitevõistlus.
Tänane ajakava:
Tere õhtust kergejõustikusõbrad! Täna õhtul algusega kell 18.00 toimub Pärnu Rannastaadionil kõrgetasemeline kergejõustikuvõistlus, kus teiste seas võistlemas ka Magnus Kirt, Gerd Kanter, Martin Kupper ja Rasmus Mägi.

ENNE VÕISTLUST:

Olümpiavõitja Gerd Kanter võistleb viimast korda koduses Pärnus.
Lisaks on kettaheites veel võistlustules Rio olümpial neljanda koha saanud Martin Kupper ja Berliini EM-il neljandaks jäänud rootslane Simon Petterson.

Rahvusvahelise õhtumiitingu peaalal meeste odaviskes tuleb kodupubliku rõõmuks starti äsja Berliinis pronksmedali võitnud Magnus Kirt (isiklik rekord 89.75). Tema konkurentideks odaviskes on teiste seas Tanel Laanmäe (85.01), Berliini EM-il 9. koha saanud poolakas Cyprian Mrzyglod ja Berliinis lõppvõistlusele murdnud Rolands Štrobinders (85.07) ning tema kaasmaalased Gatis Cakss (83.91) ja Patriks Gailums (81.91).

Meeste kuultõukes tuleb Eesti rekordi mõtetega ringi Kristo Galeta (isiklik rekord 20.12). Galetale pakuvad konkurentsi Berliini EM finalistid Mesud Pezer (21.40) Bosnia ja Hertsegoviinast ja Valgevene meister Aleksei Nichipar (20.52) ning Eesti tulevikulootus Jander Heil (18.85).

Harva peetavas 300 meetri jooksus on Marek Niidule kuuluva Eesti rekordi (32,24) sihikule võtnud Berliini EM-l 400 meetri tõkkejooksus kuuenda koha saavutanud Rasmus Mägi. Sel alal selgub hetkel Baltimaade kiireim mees, sest stardis on ka Berliinis 400 meetri jooksus Läti rekordi 45,53ni viinud Janis Leitis.

Eesti rekordi rünnak leiab aset staadioni kõrval asuval heiteväljakul toimuvas naiste vasaraheites, kus on kohal Berliinis hea soorituse teinud Anna-Maria Orel, kes püüab talle endale kuuluva Eesti rekordi (69.68) 70 meetri taha viia. Kohal lubas olla ka Eesti eksrekordiomanik Kati Ojaloo (67.26).

Kergejõustikuõhtu Pärnu Rannastaadionil algab täna õhtul kell 18.00. Delfi vahendab sündmusi otseblogi kaudu.