Kohtumine algas mõlemapoolsete võimalustega. Poolaja alguses oli ohtlikumaks pooleks Belgia, kes lõi pidevalt ohtlikke olukordi, aga Llorisi selja taha palli lüüa ei suudetud.

Mida rohkem poolaeg edasi läks, seda rohkem sai Prantsusmaa mängu sisse. Enne pausile minekut olid prantslased hea surve peale pannud, aga väravad jäid siiski esimesel poolajal löömata.

Teist poolaega alustas paremini Prantsusmaa ja varsti jõuti ka sihile. Mängu ainsa tabamuse eest hoolitses prantslaste keskkaitsja Samuel Umtiti, kes lõi 51. minutil peaga nurgalöögist värava.

Belgia peatreener tõi mängu uut hingamist, kui vahetas väljakule Dries Mertensi. Pärast tema tulekut tekkis Belgial mitmeid häid olukordi, kuid puudu jäi teravusest rünnaku otsustavas faasis. Prantsusmaa seisis kaitses kindlalt ning rohkem väravaid kohtumises ei löödud.

Prantsusmaa vastane finaalis selgub homme, kui teises poolfinaalis kohtuvad omavahel Inglismaa ja Horvaatia.

PRANTSUSMAA - BELGIA
Prantslased võitu tähistamas. (Foto: Urmo Soonvald)
Kohtumine on lõppenud! Prantsusmaa on finaalis!
Tolisso saab kastis vabalt löögile, aga Courtois tõrjub.
Jan Verthongen teeb vea Mbappe vastu ning saab kollase kaardi.
Griezmannil oli hea võimalus seis duubeldada. Courtois püüab palli.
Belgia teeb viimase vahetuse. Chadli välja ning Batshuayi tema asemel.
Kuus lisaminutit anti teisele poolajale!
Käimas on normaalaja viimane minut. Kas Belgia suudab veel viigistada?
Belgial oli võimalus karistuslöögist viigistada, aga ükski belglane ei saanud kastis löögile.
Kante saab kollase kaardi vea eest Hazardi vastu.
Matuidi ei ole eelnevast kokkupõrkest Hazardiga toibunud. Tema asemel tuleb mängu Corentin Tolisso.
Prantsusmaa teeb vahetuse, Giroud välja ja Nzonzi sisse.
Hazard ja Matuidi põrkavad halvasti kokku. Matuidi vajab arstide abi.
Witsel lööb kaugelt peale, Lloris tõrjub.
Belgia teeb teise vahetuse. Fellaini välja, Yannick Carrasco tema asemel.
Hazard kukub kasti lähistelt, aga kohtunik viga ei vilista.
Pogba saab löögile, aga pall lendab kindlalt üle värava.
Fellaini tirib Mbappet särgist. Prantsusmaale karistuslöök.
De Bruyne lööb kasti lähedalt peale, aga ei taba palli hästi.
Alderweireld saab kollase kaardi.
Belgia on saanud kerge surve peale. Prantsusmaa seisab kaitses.
66. minut. Pallivaldamise protsent: Belgia 59, Prantsusmaa 41
Mertens on mängu uut hingamist toonud. Belgia üritab paremalt äärelt pidevalt teravust luua.
Hazard saab kollase kaardi vea eest Matuidi vastu.
Ohtlik olukord Prantsusmaa kastis. Mertens tsenderdab kasti, aga belglased löögile ei saanud.
Belgia teeb esimese vahetuse. Dembele välja ja Dries Mertens tema asemel sisse.
Prantsusmaa on surve peale pannud. Belgia on hetkel hädas.
Belgia kaitsjad löövad palli minema.
Prantsusmaale heast kohast karistuslöök. Griezmann asub palli taha
Nurgalöögist lööb Umtiti peaga palli Courtoisi selja taha.
Prantsusmaa asus kohtumist 1:0 juhtima!
Värav!
Giroud'i löök blokeeritakse, nurgalöök prantslastele.
Witsel leiab kastis üles Lukaku, kes lööb peaga peale, aga läheb kindlalt üle värava.
Teine poolaeg on alanud!
Esimene poolaeg on lõppenud!
Griezmann lööb otse müüri, midagi ohtlikku ei sündinud.
Pogbale tehakse kasti lähedalt viga. Prantsusmaale heast kohast karistuslöök.
Prantsusmaa on poolaja lõpus olnud ohtlikumaks pooleks, aga siiamaani väravad löömata. 4 minutit on veel jäänud pausini.
Courtois päästab Belgia! Pavard lööb lähedalt peale, Courtois jalg jääb ette.
Tundub, et Giroud saab siiski edasi mängida.
Ebameeldiv olukord Prantsusmaale. Giroud lebab väljakul ning hoiab säärest kinni.
Jällegi leitakse kastis hästi Giroud üles, aga Giroud ei saanud löögile.
Giroud saab väga hästi peaga löögile, aga lööb napilt mööda.
Prantsusmaale heast kohast karistuslöök.
De Bruyne söödab ohtlikult värava ette. Umtiti on siiski esimesena pallil jaol.
Esimene nurgalöök prantslastele. Fellaini lööb peaga palli puhtaks.
Senine kohtumine on väga lahtine. Mõlemad meeskonnad otsivad pidevalt võimalusi skoorimiseks.
Lloris teeb supertõrje! Nurgalöögi olukorras teeb Alderweireld vasaku jalaga tugeva löögi, aga Lloris näitab oma head vormi.
Pall juba Prantsusmaa kastis. Hazard lööb ohtlikult peale, aga Varane saab pea vahele. Belgiale nurgalöök.
Matuidi lööb kastist väljast peale tugevalt, aga täpselt Courtoisile sülle.
Fellaini teeb keskväljal Griezmannile vea.
Hazard saab kastis ohtlikult löögile, aga lööb napilt mööda. De Bruyne leidis Hazardi kastis üles endale omaselt väga täpse sööduga.
Mbappe näitab kiirust, kuid Courtois jõuab napilt enne pallini.
Pall lendab ohtlikult Belgia kasti. Mbappe suunas palli edasi, aga belglased püsivad kaitses kindlalt.
Initsiatiiv on praegu Belgia käes. Belgia valdab palli ning otsivad võimalusi rünnakuks.
Chadli nurgalöök ebaõnnestub. Lloris saab palli lahti mängida.
Belgia saab esimese nurgalöögi.
Belgia on nüüd rünnakut ehitamas. De Bruyne saadab palli teravalt kasti, aga Fellaini sööduni ei jõua.
Mbappe võtab kiirelt paremalt äärelt ette ja saadab palli kasti. Belgia kaitsja klaarib olukorra.
Kohtumine on alanud!
(Foto: Urmo Soonvald)
Kohtumine on peatselt algamas. Meeskonnad kõnnivad väljakule.
Prantsusmaa sektor on täitumas fännidega. (Foto: Urmo Soonvald)
Väljakule jooksis Belgia koondis. (Foto: Urmo Soonvald)
Esimest korda tuli Piitris päeva jooksul päike välja kl 20.15 ehk mänguks on suurepärane ilm ja atmosfäär olemas.
Prantsuse fännid mängu eel staadionile kogunemas. (Foto: Urmo Soonvald)
Prantsusmaa koondis sooja tegemas. (Foto: Urmo Soonvald)
Belgial on võrreldes eelmise mänguga tehtud vahetus, kui paremal äärel Thomas Meunieri (jätab kollaste kaartide tõttu kohtumise vahele) asemel alustab Nacer Chadli.
Tänase mängu kohtunik on Uruguay vilemees Andres Cunha.
Tere õhtust jalgpallisõbrad! Veidike rohkem kui tunni pärast algab tänaõhtune poolfinaal Prantsusmaa ning Belgia vahel.

ENNE MÄNGU:

Prantsusmaa on jõudnud poolfinaali kindlate esitustega. Veerandfinaalis alistati turniiri ühe parima kaitsega meeskond Uruguay 2:0. Prantslaste teine värav sündis küll Uruguay väravavahi Fernando Muslera eksimuse läbi, aga Prantsusmaa mängis kogu kohtumise hingestatult ning oldi vastastest üle nii rünnakus kui kaitses.

Prantsusmaa eduka turniiri aluseks on peatreener Didier Deschampsi taktikalised käigud. Oma mängu on suudetud kohendada vastavalt vastasele. Alagrupivoorus ei tulnud võidud Peruu ja Austraalia üle veenva ülekaaluga, aga mängiti targalt ning pingutati just nii palju, et alagrupi võit siiski kindlustada. Kaheksandikfinaalis Argentinaga mängis Prantsusmaa hoopis ründavamalt ja nende tähtründaja Kylian Mbappe kahe värava abil võideti kohtumine 4:3.

Prantsusmaa koondisest keegi kaartide tõttu kohtumist vahele jätma ei pea. Meeskonna juurde naaseb poolkaitsja Blaise Matuidi, kes pidi veerandfinaali tribüünilt vaatama.

„Belgia meeskond on kõige kurnavam tiim siin turniiril – nad on tugevad igas aspektis,” sõnas mängu eel Prantsusmaa väravavaht Hugo Lloris.

Belgia jõudis poolfinaali mõnevõrra üllatuslikult, kuna veerandfinaalis peeti favoriidiks pigem Brasiiliat. Belgia vägev ründejõud eesotsas Romelu Lukaku, Eden Hazardi ja Kevin De Bruynega osutus Brasiilia jaoks liigseks ning poolfinaali edeneti 2:1 võiduga.

Belgia on senise turniir kõige rohkem väravaid löönud meeskond 14 tabamusega. Belgia puhul on põhiline küsimus see, kuidas nende kaitse tuleb toime Prantsusmaa kiirete ründajatega. Lisaks jätab kaartide tõttu kohtumise vahele paremkaitsja Thomas Meunier.

Kevin De Bruyne kiitis peatreener Roberto Martinezt, kes on meeskonna pannud uskuma, et nad on võimelised tulema maailmameistriks. „Meeskond on mänginud koos seitse-kaheksa aastat ja Martinez on sisendanud meisse usku, et suudame võita turniiri.”

Prantsusmaa ja Belgia kohtusid omavahel viimati 2015. juunis sõprusmängus. Toona jäi Belgia peale 4:3.

Belgia - Brasiilia 2:1

Prantsusmaa ja Belgia poolfinaal algab kell 21.00. Delfi Sport toob kohtumise käigu lugejateni otseblogi vahendusel.