Manchester City ja Liverpooli mäng sai väga tulise alguse - juba 2. minutil tegi külalismeeskonna keskkaitsja Virgil van Dijk ootamatu pallikaotuse ja lasi Cityl kontrarünnakuga nõelata, mille lõpetas väravaga Gabriel Jesus.

Avapoolaega selgelt domineerinud ja rohkelt ohtlikke võimalusi loonud City jõudis 42. minutil ka teise väravani, kuid kohtunik fikseeris selles olukorras suluseisu ja tabamust ei lugenud. Tegelikult põrkas aga pall värava löönud Jesusele Liverpooli mängumehest James Milnerist, mis tähendab, et suluseisu polnud. City peatreener Pep Guardiola läks vaheajal kohtunikega õiendama ja saadeti selle eest teiseks poolajaks tribüünile.

Teist poolaega alustas Liverpool ründavalt ja 11. minutil kandis see ka vilja, kui Mohamed Salah jõudis kontrarünnakul väravani. City vajas sellest hetkest edasipääsuks juba nelja väravat. Seda aga ei suudetud ning hoopis Roberto Firmino jõudis sihile ja tagas Liverpoolile 2:1 võidu. 82. minutil vahetati platsile ka Klavan, kes tuli just Firmino asemele.

FC Barcelona, kes oli kodus võitnud AS Romat 4:1, jäi Itaalias juba 6. minutil Edin Džeko väravast kaotusseisu. Teise poolaja alguses said itaallased penalti ja Daniele De Rossi realiseeris selle seisuks 2:0. Roma vajas edasipääsuks veel ühte väravat ja 82. minutil sai Kostas Manolas sellega ka hakkama! Barcelona surus küll lõpuminutitel maruliselt, kuid päästvat väravat neil lüüa ei õnnestunud ning Hispaania suurklubi jäi juba kolmas hooaeg järjest Meistrite liiga poolfinaalist välja!

Tulemused:

Manchester City - Liverpool 1:2 (kokkuvõttes 1:5)
2. Gabriel Jesus - 56. Mo Salah, 77. Roberto Firmino

AS Roma - Barcelona 3:0 (kokkuvõttes 4:4, edasi pääses Roma)
6. Edin Džeko, 58. Daniele De Rossi (penalti), 82. Kostas Manolas

Manchester City algkoosseis: Ederson, Walker, Otamendi, Laporte, Fernandinho, De Bruyne, Silva, Sane, Sterling, Bernardo, G Jesus.

Liverpooli algkoosseis: Karius, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Milner, Oxlade-Chamberlain, Salah, Firmino (82. Klavan), Mane.

Meistrite liiga: Man City - Liverpool, Roma - Barcelona
KÕIK! Roma alistas Barcelona 3:0 ja lõhkas oma edasipääsuga tõelise üllatuspommi!
Liverpool on võitnud 2:1 ja pääses üldskooriga 5:1 poolfinaali!
Roma väravavaht eksib ja Dembele sai kaugelt peale lüüa, ent pall teed tühja väravasse ei leia!
Barcelona surub lõpuminutitel!
Uskumatu! Roma lööb Barcelonale 3:0! Värava autoriks Kostas Manolas ja itaallased on pääsemas poolfinaali!
Ja ongi Klavani kord platsile tulla! Mitte kunagi varem pole eestlane Meistrite liiga veerandfinaalis platsil käinud. Klavan vahetati Firmino asemele.
76. minut: Roberto Firmino lööb 2:1 Liverpoolile ja selles paaris on kõik selge!
Varsti võib tulla ka Klavani võimalus, kui Klopp otsustaks kaitset veelgi enam kindlustada.
City üritab päästa, mida veel annab. Platsile tuuakse ründejõudu: Sergio Agüero ja Ilkay Gundogan.
70 minutit on mängitud. Põnevus on säilinud Roma ja Barcelona paaris. City nelja väravat on väga raske ette kujutada...
Guardiola pettunud pilk ütleb rohkem kui 100 sõna.
Salah rõõmustab pärast väravat:
58. minut: Ja Roma lööb 2:0 Barcelona vastu! Itaallased teenisid penalti, mille realiseeris Daniele De Rossi.
55. minut: Salah lööb 1:1! Mane pealelöögi järel jääb pall lahti ja Salah on esimesena jaol! Liverpool sai oma tahtmise, City vajab nüüd nelja väravat!
Liverpool on alustanud teist poolaega ründavalt. Jürgen Klopp on andnud ilmselt selged juhised, et tuleb rünnata, sest umbkaitse võib viia ummikusse.
Pep Guardiola on saadetud teiseks poolajaks tribüünile. Hispaanlane kaotas enesevalitsemise ja sõimas kohtunikke avapoolaja lõpus, kui vilemehed eksisid ja fikseerisid Jesuse teise värava puhul suluseisu. Tegelikult põrkas pall temani James Milnerilt ja värav oli igati reeglitepärane.
Teine poolaeg on alanud mõlemas mängus.
44. minut: Oxlade-Chamberlain pääses väravavahist mööda, kuid lõi väga terava nurga alt tühjast väravast mööda!
Manchester City lööb teise värava, kuid see ei loe! Jesusele fikseeritakse suluseis! Korduse põhjal oli tegelikult näha, et pall põrkas Jesusele Milneri puutest, mis tähendas, et suluseisu polnud!
Roma-Barcelona mängus on palli valdamine 54%-ga hispaanlaste kasuks, pealelöögid aga 8:4 itaallastele.
41. minut: City kõmmutas posti! Kauglöögi sooritas Bernardo Silva.
Mäng on täielikult City kontrolli all. Liverpool on õnnega koos, et seis püsib vaid 1:0...
29. minut: Silva pääses kahel korral karistusalas löögile, kuid mõlemad löögid suudab Milner blokeerida.
20. minut: Lovren päästis Liverpooli, lüües viimasel hetkel olukorra puhtaks. Liverpool on juba paar minutit tõsise surve all.
Džeko pärast Roma avaväravat.
17. minut: De Bruyne mängib karistuslöögi kavalat lahti Silvale, kuid hispaanlase pealelöök karistusala joonelt lendab mängijatesse.
14. minut: Mane läheb Otamendile valusalt jalaga sisse. City mängijad nõuavad punast, kuid kohtunik andis kollase. Ederseon sai õiendamise eest samuti kollase hoiatuskaardi.
Ka Roma alustab suurepäraselt: 6. minutil lööb Edin Džeko 1:0 Barcelona vastu! Kaks väravat veel ja itaallased lähevad edasi.
Juba 2. minutil lööb Jesus Manchester City avavärava - 1:0! Kohutav algus Liverpooli jaoks. Van Dijk tegi rumala pallikaotuse, mis lubas Cityl kontraga nõelata.
MÄNGUD ON ALANUD!
Manchester City väravavaht Ederson on tänavu teinud juba 19 nullimängu. Kas ka täna? https://twitter.com/ChampionsLeague/status/983776924823670785