Liverpool alustas Porto vastu domineerimist umbes 20. minutist ja võitis lõpuks üllatava skooriga 5:0! Kübaratrikiga sai hakkama Sadio Mane, kes oli täpne 25., 53. ja 85. minutil. Värava said kirja ka Mo Salah ja Roberto Firmino.

Madridi Real jäi PSG vastu kaotusseisu, kuid Cristiano Ronaldo kaks tabamust (esimene penaltist) andsid eneseusu tagasi. 86. minutil vormistas lõppseisu 3:1 Marcelo. Ronaldo on Reali särgis löönud Meistrite liigas nüüd kosmilised 101 väravat.

Eelinfo:

Liverpooli viimane Meistrite liiga play-off jääb koguni üheksa aasta taha. Siis jõudis klubi veerandfinaali, kus alistuti Chelsea`le. Pärast seda piirduti kahel aastal alagrupiturniiriga ning kuuel hooajal ei jõutud üldse Euroopa tugevaimasse sarja.

Klavan on küll tervenenud, aga koosseisu täna siiski ei kuulu. Ei pääse isegi pingile.

Ilmselt usaldab peatreener Jürgen Klopp taas väravasuule Loris Kariuse, kes on viimastes mängudes suurepärast mänguvormi näidanud. Keskväljal on Liverpoolil puudu distsiplinaarkaristust kandev Emre Can, kelle koha võtab ilmselt kapten Jordan Henderson.

Klopp sõnas pressikonverentsil: "Austan Portot väga - nad on hea segu jalgpallist ja võitlusest. Mulle meeldib see. Kuid ka meil pole halb meeskond ning me üritame seda näidata. Tean, et see on tasavägine paar."

Neljast senisest omavahelisest euromängust on kaks lõppenud viigiliselt ja kaks Liverpooli võiduga.

Mõlemad kaheksandikfinaali avamängud algavad Eesti aja järgi kell 21.45.

meistrite liiga: Porto - Liverpool ; Real - PSG
Madridis lõppes mäng 3:1.
Kohtumine Portos lõppes.
Marcelo viis Reali ette 3:1. See on juba päris mahlakas avaldus, arvestades, et Real jäi koduväljakul 0:1 kaotusseisu.
85. minut - Mane lööb oma kolmanda selles mängus ja Liverpool ees 5:0!
Ronaldo lööb 2:1 ja Real on ikkagi võitu võtmas.
Madridis ikka 1:1, mis sobib vähe paremini PSG-le, aga ei ole ka Reali jaoks katastroof.
83. minut - Mane taas aktsioonis, aga suunab võitluse pealt palli üle värava.
79. minut - Liverpoolilt kaks vahetust veel. Sisse Ings ja Gomez.
Liverpooli vahetus. Henderson välja ja Matip sisse. Minnakse kolme keskkaitsjaga seisu kindlustama.
Liverpooli ründekolmik: Mane-Salah-Firmino on olnud väga produktiivne ja keskkaitsepaar Van Dijk-Lovren tasemel. Nii need kaalukad võidud tulevad.
Hakka või arvama, et Liverpool on päris hea meeskond :)
70. minut - Liverpool ette 4:0!!! Firmino kontrast ja ühe mänguga otsustatakse selles paaris kõik.
68. minut - Porto meestelt pealelöök, aga Karius näeb palli hästi ja püüab kindlalt.
66. minut - Portol võimalus, aga Lovreni jalg suunab palli nurgalöögiks. Ei miskit teravamat.
64. minut - Liverpooli võimalus, Firminol jäi pisut puudu, et pallini ulatuda
Porto tegi teise vahetuse. Brahimi välja ja Waris sisse. Ründajate vahetus.
Portos tund mängitud ja Liverpool on sõiduvees. Olgem ausad, realiseerimine on täna ikka õnnestunud ülihea protsendiga.
Ei oska nagu kuidagi Portole kaasa tunda...
Kiire pealetung Liverpoolilt. Salah´lt suurepärane sööt Firminole, väravavaht küll tõrjub, aga esimesena jaol Mane.
53. minut - Liverpool ette 3:0!
Porto üritab initsiatiivi haarata, et mängu tagasi saada.
Porto tegi vaheajal ka ühe vahetuse, Otavio välja ja Jesus Corona sisse.
Teine poolaeg Portos algas.
Madridis aga seis 1:1! Cristiano Ronaldo penaltist viigistas.
Kohtuniku vile on kõlanud, Portos esimene poolaeg läbi.
44. minut - Porto üks nappidest võimalustest esimesel poolajal. Napilt, napilt pall alt vasakust nurgast mööda.
Porto on pärast 0:2 kaotusseisu jäämist kerges šokis.
Kohe tiksub Portos 39 minut täis.
PSG asus 33. minutil Madridi Reali vastu võõrsil juhtima! Värava autor Rabiot.
Liverpool vastas ohtliku kontraga, aga löögile siiski ei jõutud. Aga tõus oli hea.
34. minut - Portole taaskord nurgalöök.
Madridis endiselt väravad löömata.
Ütleme nii, et Liverpooli unelmate pooltund.
29. minut - Liverpool ette 2:0!!!
James Milner pommitas kastist posti ja tagasipõrkunud palli toimetas väravasse Mohamed Salah.
Porto peab hakkama nüüd mängu avama ja see võiks Liverpooli kiiretele meestele anda kohe võimaluse
Sadio Mane sai kastist löögile ja ehkki otse väravavahi peale, siis Jose Sa lasi püütava palli sisse.
25. minut - Liverpool 1:0 ette!
23. minut - Nurgalöök Portole, kolmas.
Veel üks terav olukord, Firmino oli pead vahele saamas Robertsoni tsenderdusele.
Teine nurgalöök veel otsa, aga olukord lõppes Dejan Lovreni veaga.
20. minut - esimene terav olukord Porto värva all, Salah söödule saadi jalg vahele. Nurgalöök.
Liverpool esimesel veerandtunnil rünnakul sisuliselt null. Ei ühtegi võimalust, isegi mitte poolvõimalust.
Ka Real - PSG mängus seni väravad löömata.
10. minut - Liverpoolil oli kõvasti õnne. Otavinho pääses karistusalast löögile ja rikošetis napilt üle värava.
Porto - Liverpool mängus seni teravaid momente pole olnud. Üsna luurav algus. Mängitud juba 9 minutit.
Portos on ilm vihmane ja mitte kõige soojem. Põhja-Portugal siiski. Inglastele kahtlemata sobib.
4. minut - Porto esimene nurgalöök. Õnneks ei midagi väga ohtlikku.
Kui Liverpool suudab võõrsil võita, siis see on väga kõva sõna.
FC Porto on Portugali kõrgliiga liider ja pole sel hooajal koduses konkurentsis veel kordagi kaotanud. 21st mängust 17 võitu ja 4 viiki.
Liverpooli kohtumises pall mängus!
Ja tänases teises mängus on vastamisi kaks rahakat suurklubi Madridi Real ning Pariisi Saint-Germain. Mängitakse Madridis.
Täna on see lõpuks käes. Liverpool FC üle pikkade aastate taas UEFA Meistrite liiga play-off´is. Seekord küll kahjuks ilma Ragnar Klavanita, aga pöialt hoiame meeskonnale ikkagi!