Zinedine Zidane'i juhendatavale tiimile tõi võidu 20. minuti tabamus, kui Gareth Bale'i terava nurga alt sooritatud löök Fernando rikošetist tagaposti ja sealt edasi juba võrku lendas.

Avapoolaja lõpus tekkis Cityl mängu üks parimaid võimalusi viigi jalule löömiseks, kuid Fernandinho kasti äärest teele saadetud üritus maandus Reali värava esipostis.

Teisel poolajal oli Manuel Pellegrini meeskonna ründemäng aga väga mannetu ja pikalt ühtegi ohtlikumat võimalust ei tekitatud. Teine värav oli õhus hoopis külaliste värava all, kuid Cityt hoidis mängus Joe Hart, kes üks-üks olukorras Luka Modrici löögi ära tõrjus.

66. minutil oli võimalus asi ära otsustada Bale'il, aga tema pealöök lendas vastu Inglismaa klubi latti. Tundus juba, et Real pääsebki kinnises mängus probleemideta finaali, kuid lõpu eel ärkas aina enam ka City. 85. minutil proovis terava nurga alt täpsust Kevin de Bruyne, kolm minutit hiljem oli ohtlik Sergio Agüero, kuid kummagi mehe üritused Keylor Navast Reali väravasuul tõrjetööle ei sundinud ja nii võiski kodumeeskond finaalipääsu üle rõõmustama hakata.

Otsustavas mängus kohtub Real linnarivaali Atletico Madridiga, kellega oldi vastamisi ka 2014. aasta finaalis. Toona teenis Real lisaajal 4:1 võidu. Tänavune finaal leiab aset 28. mail.

Madridi Real - Manchester City
Üsnagi kinnine mäng, aga võib öelda, et Real pääses teenitult finaali. Seega mängitakse tiitel välja Madridi tiimide vahel.https://twitter.com/BBCSporf/status/727960626123935744
Ja kõlab lõpuvile! REAL ON FINAALIS!
Kaks minutit veel minna - seni on lisaaeg kulgenud keskväljal.
Lisaaega anti neli minutit. Kas City suudab end 240 sekundiga päästa?
KUI LÄHEDAL! Agüero testib Navase valvsust, aga löök lendab napilt-napilt üle sihtmärgi ja pall maandub värava "katusel".
Ka Real teeb viimase vahetuse: Modric 88. minutil välja ja Mateo Kovacic platsile.
City on täna rünnakul ikka väga mannetu olnud. Reali väravat on minimaalselt ohustatud.https://twitter.com/BBCSport/status/727957456182202373
De Bruyne üritas terava nurga alt karistuslööki sisse keerutada, aga Navas oli valvel ja pall maandus küljevõrgus.
Vazquez teeb vasakul äärel päris robustse vea Sterlingu vastu ja teenib 83. minutil kollase. Kordusest tundus päris roosaka kaardi vääriline.
12 minutit veel normaalaega minna. Ronaldo ja Hart jäävad hoolimata mängupingest sõbralikuks:https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727955971092434944
"Fotosüüdistus" ka Ronaldo käega väravast:
Fernando võtab keskväljal Modrici maha ja teenib kollase. Umbes 20 minutit veel minna, aga City viigiväravat ei paista küll kusagilt.https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727954441320697859
City teeb ka viimase käigu ära: Navas välja ja Iheanacho sisse, selgelt ründava suunitlusega vahetus.
Reali teine vahetus: Isco 67. minutil välja ja tema asemel platsile James Rodriguez.
Oi-oi-oi, kus nüüd toimus! Bale suunab kõigepealt nurgalöögi latti, jätkuolukorras pall tahaposti, kus Ronaldo palli kätega väravasse suunab. Portugallane siiski kollasest just suluseisu tõttu pääses.https://twitter.com/BBCSport/status/727953266244456452
City vahetab samuti: Raheem Sterling asendab 61. minutil Yaya Toure'd.
Ronaldo taas aktiivne ja tulistab etteposti, aga pall lõpetab jällegi Harti käte vahel.
Real vahetab: Jese välja ja Lucas Vazquez sisse.
Ronaldo pääseb 55. minutil kastis peaga löögile, aga sihik pisut keskele ja Hart püüab.
Milline võimalus! Luka Modric oli kastis täiesti vaba ja pääses Hartiga silmitsi. Kõigile tundus, et horvaat oi suluseisus, aga seda ei vilistatud ja poolkaitsja luhtab suurepärase olukorra.https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727952277693181952
Fernandinho avapoolaja postilöök:
Bale paneb pika palli Ronaldole liini taha, aga portugallane õhust väga hästi palli ei taba ja Joe Hart nopib mänguvahendi probleemideta.
Olukord, kus Pepele suluseis vilistati:
Läksime teise poolajaga!
Ja kõlab poolajavile! Real 1:0 juhtimas, aga põnevus säilib. City vajab edasipääsuks endiselt vaid ühte väravat. Ootame põnevusega teist poolaega, jääge lainele!https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727944014767476737
Hetkel ütleb graafika, et Bale'i tabamus läks kirja hoopis Fernando omaväravana. Eks ole näha, kelle nimele see lõpuks jääb, aga ega üleliia oluline see ei ole. Bale'i sooritus oli igal juhul meisterlik ja Reali 1:0 eduseis fakt.
OI KUI LÄHEDAL! Kevin de Bruyne leiab kasti äärest Fernadinho, kes võtab palli ette ja tulistab väravale. City kurvastuseks lendab mänguvahend aga vastu posti!
Bale proovib umbes 30 meetrilt täpsust, aga Hart kontrollib olukorda ja püüab palli kindlalt.
Novak Djokovic ka tänast mängu tribüünil jälgimas:
Ramos saadab värava eest palli võrku, aga tabamus ei loe! Nähti sööduandjal Pepel eelnevalt suluseisu.
10 minutit veel esimest poolaega minna. City suudab küll kaitses hakkama saada, aga ega ründefaasis midagi väha ohtlikku tekitatud pole. Usutavasti pärast poolaega siinkohal muudatusi tehakse.
Veel üks kaader Bale'i tabamusest. Ikka väga täpne löök:
Bale väravat tähistamas:
City tekitab teisel pool ohtu, aga Jesus Navase madala söödu suudab Reali väravavaht Keylor Navas püüda.
Carvajal annab madala söödu kasti Bale'ile, kes palli terava nurga alt taha ristnurka kerib ning postipõrkest palli võrku saadab. Väga raske koht, kust lüüa, aga Joe Hart on üle mängitud ja Real hetkeseisuga finaalis!
OLEMAAS! GARETH BALE VIIB REALI 20. MINUTIL JUHTIMA!!
Pellegrini ja Zidane enne mängu üksteist tervitamas:
Hea võimalus Ronaldole! Pääseb 13. minutil penaltipunkti lähistelt Carvajali tsenderdust jätkama, aga pealöök lendab meeter-kaks üle värava.
Ja tulebki vahetus: 10. minutil Kompany välja ja Mangala sisse. Kas Kompany vigastus tähendab talle ka Belgia koondise EM-koosseisust välja jäämist?https://twitter.com/BBCSport/status/727934865094619136
Valus hoop aga Cityle, keskkaitsja Vincent Kompany teeb endale süütus olukorras viga ja jääb murule lebama. Tundub, et on vaja vahetust.
Esimesed kaadrid mängust:
Real seni küll rohkem palli vallanud, aga midagi väga ohtlikku veel tekitatud pole. Teatavasti 0:0 viik tooks meile täna lisaaja, väravatega viigiga pääseks finaali juba City.
Pall pandi mängu!
Tiimid on aga väljakul ja Meistrite liiga hümn kõlab!
Kodumeeskonna mängueelne soojendus:
Umbes kolm tundi on veel mänguni jäänud ja Reali kodustaadion on suure duelli ootuses:https://twitter.com/UEFAcomJoeW/status/727879973881679872