Kolmapäeval Meistrite liiga veerandfinaali avamängus koduväljakul Manchester City 3:0 üle mänginud FC Liverpool tegi kohtumiseks Evertoniga koosseisus mitmeid muudatusi. Nii sai näiteks Mo Salah üldse vaba päeva ning Alex Oxlade-Chamberlain ja Roberto Firmino sekkusid vahetusest.

Keskkaitsjatest saatis Liverpooli peatreener Jürgen Klopp taas väljakule põhimehed Virgil van Dijki ja Dejan Lovreni ning nende kõrvale vasakule äärele pani Klopp seekord Klavani. Viimati oli Klavan Premier League'is algkoosseisu kuulunud 1. jaanuaril.

Klavan tegi Everton vastu küllaltki soliidse esituse ning erilisi eksimusi eestlane sisse ei lasknud. Liverpool valdas rohkem palli, kuid ülemäära ohtlikke olukordi ei loodud. Matši lõpus elavnes hoopis Everton ja läks jahtima võitu, kuid lõpuks jäi skoor ikkagi avamata.

Turniiritabelis on Liverpool 67 silmaga kolmandal kohal.

Tabeliliider on Manchester City 84-ga, teine Manchester United 68-ga. Neljas on Tottenham 64-ga, viies Londoni Chelsea 56-ga ja kuues Londoni Arsenal 51-ga. Konkurendid on võrreldes Liverpooliga pidanud kaks mängu vähem.

Enne mängu:

Liverpooli keskkaitses jätkavad Virgil van Dijk ja Dejan Lovren, paremkaitses mängib Nathaniel Clyne. Tähtsaim puuduja on Liverpoolil Mohamed Salah, kes vigastas kolmapäeval Meistrite liigas Manchester Cityga kohtumises kubemelihast. Külalismeeskonna ründekolmiku moodustavad täna Sadio Mane, Danny Ings ja Dominic Solanke.

Algkoosseisud:
Everton:
Pickford, Coleman, Keane, Jagielka, Baines, Schneiderlin, Davies, Rooney, Bolasie, Walcott, Tosun
Varus: Robles, Martina, Gueye, Niasse, Funes Mori, Calvert-Lewin, Baningime.

Liverpool: Karius, Clyne, Van Dijk, Lovren, Klavan, Milner, Wijnaldum, Henderson, Mane, Ings, Solanke.
Varus: Mignolet, Firmino, Moreno, Oxlade-Chamberlain, Masterson, Alexander-Arnold, Jones.

Delfi vahendab mängu tähtsamad sündmused otseblogi vahendusel.

Vooru keskses mängus on täna õhtul vastamisi tabeli kaks esimest - Manchester City ja Manchester United. City võidu korral tagab Pep Guardiola juhendatav meeskond endale juba ka meistritiitli. Pärast tänast jääb hooaja lõpuni kuus vooru.

Jalgpall: Everton - Liverpool
Kohtunik annab lõpuvile! Mäng jääb 0:0! Klavanilt täismäng.
Kohtumisele antakse kolm lisaminutit.
Evertonil kaks küllaltki teravat olukord järjest. Neist esimeses lasi Klavan tsenderdama Walcotti.
Vahepeal saavad mõlema meeskonna väravavahid ka palli puudutada. Everton on vahepeal üritanud tempot tõsta, kuid sellele on Liverpool kohe vastanud. Ohtlikke olukordi ei ole aga tekkinud. 86 minutit mängitud.
Kümmekond minutit enne kohtumise lõppu on ka Everton nüüd veidike elavnenud.
Oxlade-Chamberlain alustab kohe teravalt.
Liverpool teeb 68. minutil ka ära oma esimese vahetuse. Väljakult lahkub Milner. Mängu tuleb Oxlade-Chamberlain.
67 minutit mängitud. Seis endiselt 0:0. Viimati ründas Liverpool paremalt äärelt ning kasti jõudis taas ka Klavan, kuid Henderson kaotas lõpuks palli ning tsenderdust karistusalasse ei tulnudki.
Everton teeb esimese vahetuse ning 57. minutil võetakse välja Wayne Rooney. Rooney näitab oma rahulolematust ka üsnagi selgelt välja. Gueye tuleb mängu.
Liverpool valdab kenasti palli ning ka kaitseliini vasakul äärel mängiv Ragnar Klavan käib küllaltki kõrgel rünnakut abistamas.
Teine poolaeg on alanud sarnaselt esimesele ehk Liverpool on selgelt vastasest üle ja Everton nagu ei julgegi mängida. Samas Liverpool ei jõua ka ülemäära ohtlike olukordadeni.
Teine poolaeg on alanud!
Esimene poolaeg läbi! Tundub, et Everton loodab ainult vasturünnakutele ja nad oleksid ka 0:0 viigiga rahul. Kõige ohtlikum olukord oli isegi Evertonil, kuid üldjoontes oli Liverpool palju ründavam meeskond.
38 minutit mängitud. Seis püsib 0:0. Viimastel minutitel on mäng veidike rahunenud. Liverpoolil oli vahepeal üsnagi korralik võimalus, kui Virgil van Dijk lõi karistuslöögist otse peale.
Senine statistika BBC andmetel: Liverpool valdab rohkem palli, kuid lisapunkte selle eest ei anta.
22. minut: Karius päästab Liverpooli! Bolasie kauglöök oli tagumisse nurka keeramas...
BBC Sport kirjutab otseblogis, et Ragnar Klavan tegutses pehmelt öeldes ebakindlalt (That's not exactly convincing defending).
17. minut: Klavan lööb parema jalaga olukorra puhtaks väga ebakindlalt. Hea, et omaväravat ei sündinud...
Everton on täiesti ära vajunud ning Liverpool valitseb mängu täielikult.
15. minut: Ootamatu rikošeti järel palli saanud Solanke lööb lähedalt peale, ent Evertoni väravavaht Pickford on ülesannete kõrgusel! https://twitter.com/LFC/status/982585497871704065
12. minut: Everton kaotab oma karistusala lähistel ootamatult palli ning Milneri tsenderdus leiab Solanke, kelle pealöök on aga ebatäpne. https://twitter.com/LFC/status/982584456048467968
Mane on Liverpooli vasakul äärel väga aktiivne, kuid tema senised tsenderdused on Evertoni kaitsjad suutnud ära klaarida.
8. minut: Wijnaldum teeb väga optimistliku kauglöögi, mis läheb Evertoni väravast kõvasti mööda.
5. minut: Everton on alustanud oodatult märksa ründavamalt. Klavan on korra ka ohtlikult palli kaotanud, kuid klubikaaslased suutsid olukorra lappida.
Tänane mäng peetakse väga vesistes oludes:
Avavile on kõlanud!
Mäng algab leinaseisakuga, millega mälestatakse Inglismaa ekskoondislast Ray Wilkinsit, kes suri 61 aasta vanuselt.
Klavan mängis viimati Liverpooli eest 6. märtsil, kui sai Meistrite liigas Porto vastu platsile viimaseks kümneks minutiks.
Klavan ja teised Liverpooli mehed sammuvad väljakule!
Eelmisel aastal olid Inglismaa koondislased Theo Walcott ja Alex Oxlade-Chamberlain klubikaaslased Arsenalis, täna mängivad nad Liverpooli linnaderbis üksteise vastu.
Tabeliseis on vägagi intrigeeriv. Kuna Liverpoolil on lähirivaalidest mäng enam peetud, oleks täna hädasti punktilisa vaja.
Selline näeb välja tänane Liverpooli asetus:
Inglismaa jalgpalliliigas kolmandal kohal asuv FC Liverpool kohtub täna võõrsil linnarivaal Evertoniga. Liverpooli algkoosseisu kuulub üle pika aja ka Ragnar Klavan!