Kalev domineeris kohtumist sisuliselt algusest peale. Vaid esimesel veerandajal olid nimekad külalised paar korda mõne punktiga peal. Kalevlased olid hoos, Himki samal ajal mitte kõige paremini valmis. Avavpoolajal lubas Himki endale visata tervelt 57 punkti (poolaeg 57:38).

Võidu vormistamine läks vähe närviliseks, aga kuna veel 4. veerandajal oli vahe korduvalt üle 20 punkti Kalev/Cramo kasuks, siis mahamängimise varu oli. Teise poolaja küll Himki võitis 46:35, ent kogu mäng Kalevile 92:84. Eelmine kord kui Eesti meisterklubi suutis VTB-s Euroliiga satsi alistada jääb pea kolme aasta taga. 2015. aasta 1. veebruaril hullas Kalev Alar Varraku juhendamisel Saku suurhallis Nižni Novgorodi vastu 110:76.

Tänases võidumängus Himkiga oli Kalevi resultatiivseim 15 punktiga Thomas van der Mars, 14 punkti lisasid Branko Mirkovic ja Bojan Subotic, 13 punkti Janari Jõesaar ja 12 punkti Cedric Simmons.

Vastaste leeris oli 30 punkti üleplatsimees Euroliiga suurim skooritegija Aleksei Šved.

Kalev/Cramo teenis VTB liigas kaheksa kaotuse kõrvale kolmanda võidu, mis tõstis nad 10. kohale. Himki on kuue võidu ja nelja kaotusega tabeli viies.

Kalev/Cramo - BC Himki
Kohtumine on lõppenud! Kalev võitis 92:84.
Švedi kaks kolmest ei tabanud ning Kalevil on võit käes. 55 sekundit lõpuni, 92:82.
1.45 lõpuni 90:82
3.04 lõpuni. Kalev ees 80:77. Natuke tuleb veel vastu pidada.
Subotici kolmene andis Kalevile uuesti hingamisruumi. 3.58 lõpuni, Kalev juhuib 89:74.
4.53 lõpuni. Kalev juhib 86:74.
5.50 kohtumise lõpuni. Himki on visanud viis punkti njärjest ning Kalev võtab aja maha. 86:70.
Himki mehed tegelevad juba rohkem kohtunike kui mängimisega.
Mirkovici vabavisked ja Kalevi suur võit nihkub aina lähemale. 6.45 lõpuni, Kalev juhib 84:65.
Subotic tabab kolmese ja saab lisaks vabaviske. 7.59 lõpuni, Kalev juhib 80:62.
Algas neljas veerandaeg.
Kolmas veerandaeg on lõppenud. Kalev juhib 73:57!
Kalev elas mõõna üle ja vahe on taas turvaline.
Kalevi edu sulas, kuid lõppuks taastas Simmonsi korv pisut enensekindlust. 2.44 kolmanda veerandaja lõpuni. Kalev juhib 66:52.
Kalev pole ammu korvi saanud, kuid õnneks on ka Himki rünnakud liiva jooksnud. 4.47 poolaja lõpuni. Kalev juhib 64:47.
Korraks oli vaje huba 23 punkti, kuid Himki on siiski kaitses tõmmanud ohjad pingumale ning Kalevil on viimastel rünnakutel raskusi viskeni jõudmisega. 6.20 kolmanda verandaja lõpuni. Kalev juhib 64:45.
Kalev alsutas teist pooalega sama hästi, kui esimese lõpetas. Himki on aga endiselt kehva.
Algas kolmas veerandaeg.
Huvitav oleks teada, mis vaheajal Himki riietusruumis toimub... Raske uskuda, et meeskonna kreeklasest peatreener Georgios Bartzokas seal päid silitab. Sellises meeskonnas nalja ei mõisteta.
Kalevi suurim korvikütt on 11 punkti kogunud Janari Jõesaar, 10 silma on Mirkovici ja van der Marsi kontol. Himki poolel on Švedil koos 16 punikti.
Kalev mängis esimesel poolajal nimeka vastase üle korvi alt. Kahepuniktiviskeid on tabatud suurepäraselt 16st 13. Lisaks on Kalev saanud koguni 24 vabaviset Himki 4 vastu. Ilmselgelt on Euroliiga tippmeeskond võtnud Kalevi vastu mängu lõdvalt. Kalev on aga oma võimaluse ära kasutanud.
Esimene poolaeg on lõppenud. Kalev juhib Himki vastu 57:38.
Pärast mõtlemisaega sai Kalev reele tagasi ning uljalt liigutakse üle saja punikti graafikus. 51:34. 2.20 poolaja lõpuni.
Korraks oli Kalevi edu juba 18 punkti, kuid esmalt nõelas kolmesega platsile tulnud Šved - temalt juba 14 silma - ning pärast kalevlaste pallikaotust ka Andreson. 46:34 Kalevile. 4.07 teise veerandaja lõpuni.
6.13 teise veerandaja lõpuni. Kalev juhib 42:28. Nagu unenägu.
Kalev harutab Himki kaitse hästi lahti. Mirkovici vabavuisked ning Kalev on ees 36:25.
Teist veerandaega on mängitud minut. Kalev juhib 32:24 ning Himki rahulolematu peatreener võtab aja maha.
Algas teine veerandaeg.
Esimene veerandaeg on lõppenud. Kalev juhib 28:24
1.31 esimese veerandaja lõpuni. Jõesaare korv ja vabavise hoiavad Kalevit eduseisus 24:22.
Švedi igast liigutusest ja sooritusest õhkub kvaliteeti. Mis oleks see meeskond temata?
Neli minutit esimese veerandaja lõpuni. Kalev juhib 14:12.
Kalev on hästi alustanud.
Švediga on muidugi see häda, et kui ta vabaks jääb viskab kohe sisse. Seni tema kolmesed kahest kaks.
Aleksei Švedi katmise kohustus on Martin Dorbekul. Pole kahtkust, et eestlasel tuleb raske õhtu.
Kohtumine algas!
Tere õhtust, siit Saku suurhallist. Mäng on vasrti algamas, käib meeskondade tutvustamine.

Himki on üks neist Ühisliiga klubidest, kellest Kalev ei ole veel kunagi jagu saanud – senine mängude seis on koguni 12:0 venelaste kasuks.

Himki on praegu Ühisliigas 6 võidu ja 3 kaotusega viiendal kohal, Kalev (2-8) on 13 klubi konkurentsis 11.