Kalev suutis külalistega sammu pidada terve esimese veerandaja, mis kaotati 18:19. Mõõn saabus teisel veerandil, mille Perm võitis 23:12. Vahepeal suisa 16 punktiga taga olnud Kalev tuli kolmandal perioodil mängu tagasi (27:14), kuid jäi viimaste minutite punkt-punkti heitluses siiski Venemaa klubile alla.

Lõpusekundil oli võimalus kaugviskest võit koju jätta Branko Mirkovicilt, kuid serblase käsi polnud enam piisavalt täpne.

Cedric Simmons viskas Kalevi edukaimana 17 punkti ja korjas 9 lauapalli. 16 silma lisas Janari Jõesaar, 13 punkti ja 9 lauda Bojan Subotic, 12 punkti Mirkovic. Sünnipäevalaps Kristjan Kangur pääses platsile vaid kuueks minutiks - punktisaak 0 (kahesed 0/1, vabavisked 0/1) plusspoolele jäi vaid 1 korvisööt.

Parma resultatiivseim oli 14 punktiga Frank Gaines, 12 silma kogus Andrjs Grazulis, 11 punkti ja 8 lauapalli Tre McLrean. 10 lauapalli kukkusid Yanick Moreira käte vahele.

Juba sel laupäeval kohtub Kalev/Cramo (0-3) võõrsil Saraatovi Avtodoriga (1-1). Permile oli see kahe kaotuse kõrvale esimene võit.

Alar Varrak:

Nikolajs Mazurs:

Enne mängu:

Mäletatavasti sai Kalev Parmast eelmisel hooajal mõlemas mängus jagu (võõrsil pluss 14, kodus pluss 6). Tänavu on Parma kindlalt alla jäänud nii Zenitile kui Himkile, Kalevil on samuti tabelis kaks kaotust - Lokomotiv-Kubanile 62:88 ja Unicsile 78:104.

Permi Parmat juhendab hiljuti 37-aastaseks saanud lätlane Nikolajs Mazurs. Tema hoolealustest on käesolevat hooaega kõige kindlamalt alustanud ameeriklastest tagapaar Frank Gaines ja Codi Miller-McIntyre. Gaines mängis viimati Saksa Bundesligas, kus oli väga ohtlik kaugviskaja. Miller-McIntyre oli mullu Belgia liiga parim nii punktide, söötude kui vaheltlõigete arvestuses.

Parma välismängijate nimekirja täiendavad ääremängija Tre McLean, kes mängib Euroopas oma esimest hooaega, ning kevadel Toronto meeskonna ridades D-League’i meistriks kroonitud Angola koondise tsenter Yanick Moreira, vahendab Kalevi kodulehekülg. Vene rahvusest mängijatest on tuntuimad ning seni enim mänguminuteid teeninud mehed kogu karjääri Parmas mänginud ning eelmisel hooajal Ühisliiga parima noore mängija tiitli võitnud Ivan Uhhov ja mitmes tugevas klubis (Nižni Novgorodiga isegi Ühisliiga hõbeda võitnud) Artjom Jakovenko. Korvi all toetab kiitsukest Moreirat ligi 130-kilone Aleksandr Vinnik. Peatreeneri tuules liitus meeskonnaga ka lätlane, senise karjääri Ventspilsis mänginud Andrejs Grazulis, kes tänavusel EM-il ka koondisse kuulus.

BC Kalev/Cramo - Permi Parma
Ivar Jurtšenko: Mirkovic võttis enda pea ja pani mööda. Kalev kaotas.
Ivar Jurtšenko: 74:76 Uhhov pani ühe mööda
Ivar Jurtšenko: Dorbek tegi vea. Minna 10,8 sekundit.
Ivar Jurtšenko: Parma võttis aja maha. Saavad palli kohe ründealasse. Kalevil sekkusid mängu kaitsespetsid Dorbek ja Arbet.
Ivar Jurtšenko: 74:75 Sokk vabaviskejoonelt
Ivar Jurtšenko: Sokk teenis vabavisked. Minna 14,4 sekundit.
Ivar Jurtšenko: Kes läheb kolmesele?
Ivar Jurtšenko: Vastased tegid vea, mängida 21,8 sekundit. Varrak võttis time-outi.
Ivar Jurtšenko: 72:75 Miller-McIntyre vabavisetest
Ivar Jurtšenko: 72:73 Simmons korvi alt
Ivar Jurtšenko: Viimane minut käib.
Ivar Jurtšenko: Mirkovic eksis kolmesel, päris vabalt sai visata.
Ivar Jurtšenko: 70:73 Parma vastab valusalt. Aega õnneks veel on. Minna 1.27.
Ivar Jurtšenko: 70:70 Jõesaarelt teine tabav kaugvise järjest.
Ivar Jurtšenko: 67:70 Miller-McIntyre läbiminekust. Mängida 1.58.
Ivar Jurtšenko: 67:68 Jõesaare kolmene, Soku söödust.
Ivar Jurtšenko: Vastased tahavad nagu enam. Jõuavad paremini lauda, ripuvad hammastega küljes. Kõik ei ole veel kadunud, Kalevi jaoks.
Ivar Jurtšenko: 64:68 Soku ülivajalik kolmene, väga raskelt positsioonilt.
Ivar Jurtšenko: 61:68 Uhhovilt kolmene
Ivar Jurtšenko: 61:64 Jällegi McLean vabavisetest. Varrak võttis aja maha, mängida 5.19.
Ivar Jurtšenko: Kalevil vead täis ja vastased saavad neljandal veerandil lubamatult palju vabaviskeid.
Ivar Jurtšenko: 61:63 McLean vabaviskest
Ivar Jurtšenko: Simmonsil 13 punkti ja 8 lauapalli, Suboticil 13 punkti ja 7 lauapalli.
Ivar Jurtšenko: 61:62 Simmonsi meistriklass korvi all
Ivar Jurtšenko: Normaalaja lõouni 7.28.
Ivar Jurtšenko: 59:62 McLean vabavisetest
Ivar Jurtšenko: 59:60 Vastased vabaviskest.
Ivar Jurtšenko: Ei taha küll pahasti öelda, aga õnneks kukub Van der Mars varsti vigadega pingile. Sai just neljanda vea.
Ivar Jurtšenko: 59:56 Van der Marsilt lõpuks üks ilus liigutus rünnakul.
Ivar Jurtšenko: Neljas veerandaeg läks käima.
Ivar Jurtšenko: 57:56 Mirkovicilt veel üks kolmene ja Kalev juhib kolme veerandaja järel!
Ivar Jurtšenko: 54:56 Mirkovici kolmene
Ivar Jurtšenko: 51:56 McLean vabavisetest
Ivar Jurtšenko: Ei meeldi kohe üldse, et Varrak tõi taas väljakule Van der Marsi.
Ivar Jurtšenko: 51:54 Rünnaku lõpusekundil Grazulise kolmene.
Ivar Jurtšenko: 51:51 Vastased nõelasid kiirest. Miller-McIntyre 2+1 rünnak. Varrak võttis aja maha. Veerandaega minna 2.28.
Ivar Jurtšenko: 51:49 Jõesaar puges osavalt korvi alla, ilus läbiminek.
Ivar Jurtšenko: 49:49 Parma võrdsustab korvi alt seisu.
Ivar Jurtšenko: 49:47 Keeduse kolmene poolkiirest!
Ivar Jurtšenko: 46:47 Subotici kolmese järel on kaotusseis minimaalne. Leegionärid teevad ja mängujuht Sokk samuti. Sokk on täna oluliselt asjalikum kui Mirkovic. Vastased võtsid aja maha.
Ivar Jurtšenko: Pool kolmandast veerandajast mängitud ja sisse tuli vastaste nelja veaga põhikeskmängija Moreira.
Ivar Jurtšenko: 43:47 Simmons teeb isuga! Taaskord 2+1 rünnak.
Ivar Jurtšenko: 38:47 Keeduse kolmene. Üle pika aja vahe alla 10 punkti.
Ivar Jurtšenko: 40:47 Simmons sai kõva tööga ründelaua ja pani võimsalt ülevalt alla. Rahvas hakkab elavnema!
Ivar Jurtšenko: Kalev vähemalt võitleb isuga. Selle pealt võib murrang tulla küll.
Ivar Jurtšenko: 35:47 Simmons 2+1 rünnak. Simmons jõudis enne Mirkovici pingile minekut talle kurjalt öelda, et pane pall liikuma.
Ivar Jurtšenko: 33:47 Gaines kiirest, väga-väga halb.
Ivar Jurtšenko: 33:45 Subotic tabas kaugelt!
Ivar Jurtšenko: Mirkovic eksib sööduga ja aina rohkem mulle tundub, et Mirkovici tänane mäng on järellainetus Tartuga mängule. Eelmäe tegi niivõrd häiriva mängu serblase jaoks.
Ivar Jurtšenko: Kalevi viisik - Mirkovic, Jõesaar, Keedus, Subotic, Simmons.
Ivar Jurtšenko: Teine poolaeg algab.
Ivar Jurtšenko: Vastastel parem viskeprotsent väljakult 48 (17/35) vs 32 (9/28), lauavõitlus külalistele 23-15, pallikaotused 8-8.
Ivar Jurtšenko: Kõigil Kalev/Cramo meestel on +/- näitaja negatiivne, viletsaimad numbrid -13 Arbet ja -12 Mirkovic. Meeskonna peale 5 korvisöötu, vastastel 12. Ja ainuüksi Miller-McIntyre 7.
Ivar Jurtšenko: 30:42 Grazulis sai ründelaua ja nõelas poolaja lõpusekunditel valusalt. Vastased võitsid poolaja 12-punktilise paremusega.
Ivar Jurtšenko: 30:40 Subotic realiseeris vabavisked.
Ivar Jurtšenko: 28:40 Vastased vabaviskest.
Ivar Jurtšenko: Pildisutsakas vahele, Gregor Arbet mänguhoos:
Ivar Jurtšenko: Mänguseisak, 24-sekundi kell kiilus kinni.
Ivar Jurtšenko: 28:39 Sokk vabaviskest
Ivar Jurtšenko: Parma põhikeskmängija Moreira teenis neljanda vea ja suundus pingile.
Ivar Jurtšenko: Vastastel vead täis, poolaega minna 1.23.
Ivar Jurtšenko: Poolaega mängida 2.13. Mõlema meeskonna kaugvisked 3/12.
Ivar Jurtšenko: 27:39 Soku kolmene. Vastaste peatreener reageeris kiirelt aja maha võtmisega.
Ivar Jurtšenko: 24:39 Gaines keskpositsioonilt.
Ivar Jurtšenko: 24:37 Subotic läbiminekust
Ivar Jurtšenko: 22:37 Gaines vabaviskejoonelt 1/2.
Ivar Jurtšenko: 22:36 Jõesaar vabaviskejoonelt
Ivar Jurtšenko: 20:36 Moreiralt 2+1 rünnak.
Ivar Jurtšenko: Poolaega mängida 3.44. Kalevil sel veerandajal taga 2:14.
Ivar Jurtšenko: 20:33 Vastased juba mõnitavad kergelt. Kes toob muutuse?
Ivar Jurtšenko: 20:31 Kolmas resultatiivne kiirrünnak sellel veerandajal Parmale. Kisub päris hapuks.
Ivar Jurtšenko: 20:29 Arbet korvi alt, kõva töövõit tänu Simmonsile.
Ivar Jurtšenko: 18:29 Veel üks kiire vastastelt.
Ivar Jurtšenko: Kodumeeskond teisel veerandajal pea neli minutit kuival.
Ivar Jurtšenko: Kalevi mäng, eriti rünnakul on ikka väga hambutu.
Ivar Jurtšenko: 18:27 Vzdõkalkin kiirest
Ivar Jurtšenko: 18:25 Jälle Van der Marsi vastu, seekord pikk mees Vinnik. Varrak võttis taas aja maha. Poolaega mängida 8.18.
Ivar Jurtšenko: 18:23 Uhhov keeras Van der Marsi sõlme.
Ivar Jurtšenko: Arbet esimest korda väljakule.
Ivar Jurtšenko: 18:21 Uhhov keskpositsioonilt
Ivar Jurtšenko: Killuke esimesest veerandajast:
Ivar Jurtšenko: Esimese veerandaja võitis minimaalse paremusega 19:18 Permi Parma.
Ivar Jurtšenko: 18:19 Mirkovic läbiminekust
Ivar Jurtšenko: 16:19 Žmako realiseerib vabavisked
Ivar Jurtšenko: Thomas Van der Mars sai põllule ja jäi kohe vastaste korvi all hätta. Lõppes veaga rünnakul ja vastastele vabavisked.
Ivar Jurtšenko: 16:17 Vinnik (213 cm) lähiviskest
Ivar Jurtšenko: 16:15 Jõesaare kolmene viis Cramo korraks ette
Ivar Jurtšenko: 13:15 Simmons keskpositsioonilt
Ivar Jurtšenko: Veerandaega minna 2.55, Kangur esimest korda väljakule.
Ivar Jurtšenko: 11:15 Värskelt mängu sekkunud Žmako kaugelt. Cramo peatreener Alar Varrak võttis aja maha.
Ivar Jurtšenko: Veerandaega mängida 3.50. Cramol kaks vahetust korraga, sisse Keedus ja Sokk.
Ivar Jurtšenko: 11:12 Gaines kaugelt
Ivar Jurtšenko: 11:9 Simmons lähiviskest
Ivar Jurtšenko: 9:9 Grazius korvi alt
Ivar Jurtšenko: 9:7 Parmal vead täis, Mirkovic vabaviskejoonelt 1/2.
Ivar Jurtšenko: 8:7 Grazius kohe kaugelt vastu
Ivar Jurtšenko: 8:4 Mirkovic kaugelt
Ivar Jurtšenko: 5:4 Gaines samuti keskpositsioonilt
Ivar Jurtšenko: 5:2 Simmons keskpositsioonilt
Ivar Jurtšenko: Mängitud 2.41. Rünnakul ei sära kumbki pool.
Ivar Jurtšenko: 3:2 Subotic vabaviskest
Ivar Jurtšenko: Jälle Subotic veaga maha.
Ivar Jurtšenko: 2:2 Bulanov korvi alt
Ivar Jurtšenko: 2:0 Subotic vabavisetest
Ivar Jurtšenko: Vastased on Subotici takistamisel teinud juba kaks viga. Kalev selgelt otsib Subotici peale.
Ivar Jurtšenko: Pall mängus.
Ivar Jurtšenko: Cramo algrivistuses - Mirkovic, Dorbek, Jõesaar, Subotic ja Simmons.
Ivar Jurtšenko: Pidupäevaline Kristjan Kangur isiklikult:
Ivar Jurtšenko: Vastaste leeris tuleb teraselt silma peal hoida mängumehel nr.10. Tagamängija Codi Miller-McIntyre oli mullu Belgia kõrgliiga resultatiivseim, lisaks parim sööduandja ja ka parim vaheltlõigetes.
Ivar Jurtšenko: Mäng toimub Kalevi spordihallis. Vastaste leeris viis leegionäri, kolm ameeriklast ja korvialused pikad Angolast ning Lätist. Vastaste peatreeneriks lätlane Nikolajs Mazurs.
Ivar Jurtšenko: Nii Kalevil kui Parmal on tabelis hetkel kaks kaotust. Väga magus oleks täna võit võtta. Millal siis veel kui mitte täna? Kristjan Kanguril on täna muide tähtpäev, täitus 35 eluaastat.
Ivar Jurtšenko: Hooaja eel kohtusid Kalev/Cramo ja Parma omavahel Liepaja kontrollturniiril ja siis jäi Venemaa klubi peale 83:76. Hetkel võime ennast lohutada sellega, et see oli mingi tühine kontrollmäng...
Ivar Jurtšenko: Tere kossusõbrad! Kalev/Cramo käesoleva hooaja teine kodumäng VTB Ühisliigas algab loetud minutite pärast. Vastaseks eelmise hooaja peksupoiss Permi Parma.